Par trešo skanīgāko Latvijas ģimeni LNT šā gada projektā „Dziedošās ģimenes" kļuvusi varakļāniešu Šminiņu ģimene, kas aizvakar, pirmajā adventa svētdienā, kopā ar Puncuļu ģimeni no Rēzeknes un Liepiņu ģimeni no Alojas priecēja skatītājus lielajā pusfinālā.
Ļoti emocionāli viņu priekšnesumā izskanēja Vara Vētras dziesma „Māmiņai", kas aizkustināja arī daudzus skatītājus pie televizoru ekrāniem, par līdzjutējiem kinostudijā, kuri ar iedegtām svecītēm atbalstīja savējos, nemaz nerunājot. Jāteic, ka Šminiņu kuplā ģimene, kurā dzied ne tikai tētis Ivars, mamma Vineta, meitas Enita un Roberta un piecgadīgais dēls Ernests, bet arī Vinetas māsas Santas meitas Madara un Paula, kā arī Ivara un Vinetas krustmeita Ilvija un viņas māsa Adrija, bija izpelnījusies lielu skatītāju mīlestību un atbalstu – bieži publika skandēja „Malači!".
Kā pēdējos raidījumos jau ierasts, otra dziesma bija no jau izpildītā repertuāra, un Šminiņu ģimene šoreiz bija izvēlējusies azartisko latgaliešu tautas dziesmu Artūra Uškāna apdarē, no žūrijas izpelnoties augstāko novērtējumu -trīs „11", tomēr kopvērtējumā ar 63 punktiem viņi ar Liepiņu ģimeni dalīja otro vietu, un pēc skatītāju balsojuma noskaidrojās, ka Šminiņus no 2. vietas šķir tikai nieka 12 balsis… Visaugstāko novērtējumu šajā svētdienā ieguva Puncuļu ģimene, kas izpildīja dziesmas „Ja es varētu" un „Angels". Līdz ar to finālā 4. decembrī par skanīgākās ģimenes titulu un galveno balvu – „Maxima" dāvātajiem 5000 eiro – sacentīsies Puncuļu un Liepiņu ģimenes. Raidījumā piedalīsies arī pārējās desmit ģimenes, kas izpildīs kādu no savām mīļākajām dziesmām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.11.2011.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto – F64