Otro gadu vides speciālistiem no Skotijas Latvijā tiek organizēta pieredzes apmaiņas programma vides izglītībā un interpretācijā.
Latvijas Dabas muzeja vides gidu koordinācijas centram sadarbība ar skotu nevalstisko organizāciju „ICHI" (latviski – „Inovācijas kultūras mantojuma interpretācijā") izveidojusies vairāku gadu garumā. Šīs organizācijas galvenais mērķis ir paplašināt profesionāļu iemaņas Skotijā. Tā veic apmācību un organizē kursus vides izglītībā, tūrismā un kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā. „ICHI" organizē pieredzes apmaiņas braucienus arī uz Slovākiju, Bulgāriju, Īslandi, Turciju un citām Eiropas valstīm.
– Šogad no Skotijas Latvijā ieradušies 6 viesi, – laikrakstu informē apmācību centra „Pakalnieši" vadītāja Inese Mailīte. – Viņi pārstāv skotu apmeklētāju centru, muzejus, meža apsaimniekošanas un kultūrvēsturiskā mantojuma organizācijas.
Pieredzes apmaiņas laikā no 6. līdz 13. jūnijam speciālisti no Skotijas viesojās Talsu tūrisma informācijas centrā, Laumu dabas parkā, Sabilē, Tērvetes dabas parkā, Gaujas Nacionālajā parkā, kā arī Madonas rajonā.
10. jūnijā Valsts meža dienesta Konsultāciju pakalpojumu centra apmācību centra „Pakalnieši" vadītāja Inese Mailīte un mežu speciālisti viesus iepazīstināja ar izveidotajām vides izglītības programmām dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem. Tika apskatītas Meža gidu izveidotās darbnīcas, Bolēnu avots un Gaiziņkalns. Dienas noslēgumā sekoja tradicionālā latviešu melnā pirts brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi", skanēja dziedātās latviešu dziesmas, un tika nobaudīta garda miežu biezputra.
– Ceram, ka pieredzes apmaiņas brauciens vides speciālistiem no Skotijas sniegs jaunas idejas turpmākajam darbam un veicinās labu sadarbību nākotnē, – piebilst Inese Mailīte.
Autore: INESE ELSIŅA