9. oktobrī Madonas bērnu un jauniešu centrā notika skolu un skolēnu teātru režisoru seminārs.
Seminārā bija aicināti piedalīties visu piecu novadu skolu teātru režisori. Ieradās Vija Miška (Prauliena), Gunta Apele (Sarkaņi), Ilga Akulova (Liezēre), Ivonna Gora (Meirāni), Dace Caune (Barkava), Anita Pauliņa (Degumnieki), Jolanta Žvagiņa (Cesvaines internātpamatskola).
Seminārā tika pārrunāta situācija katrā teātra kolektīvā – gan aizgājušās vasaras pasākumi, gan konkrētajā mācību gadā plānotais.
Ar amatierteātru režisoru kursos gūtajām atziņām un aktiermeistarības vingrinājumiem dalījās skolu teātra darba koordinatore Nadja Niedrīte.
Klātesošos šokēja fakts, ka valsts līmenī teātra jomā šogad netiks organizēts neviens no tradicionālajiem pasākumiem – ne skatuves runas konkurss, ne literāro uzvedumu konkurss, nenotiks arī izrāžu skates. Skolēnu Dziesmu un deju svētku programmā teātra māksla (izņemot Rīgas skolēnu kolektīvus) arī nav ietverta. Kā zināms, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamajā gadā no 2. līdz 11. jūlijam Rīgā.
Seminārā tika nolemts skatuves runas konkursus rīkot novada skolās un labākajam konkursa dalībniekam dot iespēju piedalīties kopuzvedumā, kam tiks atvēlēta īpaša vieta novada Teātra svētkos. Tie iecerēti 26. martā, un uz tiem visus teātru kolektīvus mīļi aicina Praulienas pamatskolas teātris un režisore Vija Miška.
Autore: INESE ELSIŅA