Jaunajā mācību gadā Latvijas skolās tiks īstenota programma „Skolas auglis".
No 3. novembra līdz nākamā gada 27. februārim visi skolēni Latvijā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus, kā arī tiks veikti izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.
Programmas skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem mērķis ir palielināt šo produktu patēriņu skolēnu uzturā, mainīt viņu ēšanas paradumus un paplašināt zināšanas par veselīgu uzturu.
Programmas „Skolas auglis" ietvaros trīs reizes mācību nedēļā ikviens bērns varēs ēst dažādus augļus (ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes) vai dārzeņus (kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus) vai to asorti porcijas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli un burkāni.
Līdz 20. septembrim produktu ražotāji aicināti pieteikties uz valsts un Eiropas Savienības atbalstu programmas īstenošanā. Pieteikties var kooperatīvās sabiedrības, pašvaldības un izglītības iestādes, saimnieciskās darbības veicēji, kas nodrošina skolas ēdināšanu. Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu bioloģiskās vai integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 km.
Autore: INESE ELSIŅA