25. oktobrī norisinājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) organizētās kustības „Draudzīga skola" konkursa „Skolnieks, kuram es gribu pateikt paldies", „Pedagogs, kuram es gribu pateikt paldies" noslēguma pasākums, uz kuru bija aicināti gan pieteiktie skolēni un pedagogi, gan viņu pieteicēji. Madonas reģionu pārstāvēja izvirzītie pedagogi Zigfrīds Gora (Madonas pilsētas 1. vidusskola) un Laima Vanaga (kādreizējā Vestienas astoņgadīgā pamatskola).
„Vārdu „paldies" mēs ne vienmēr pasakām, tāpēc daudzi brīnišķīgi cilvēki bieži vien neuzzina, cik viņi bijuši nozīmīgi mūsu dzīvē. Arī mēs neuzzinām, ka kādam esam bijuši ļoti svarīgi un paveikuši ko labu. Reizēm gadās, ka pateikt „paldies" ir jau par vēlu… Šis ir pasākums, kurā varam labot šo situāciju un pateikt cits citam paldies," uzsvēra pasākuma vadītājs un VBTAI referents Taivo Trams.
Pasākuma gaitā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar iesūtīto darbu fragmentiem, noskatīties video veltījumu fragmentus, piedalīties dažādās aktivitātēs, kā arī baudīt Ikšķiles vidusskolas jauno mākslinieku un Valtera Frīdenberga priekšnesumus.
Ar šo iniciatīvu VBTAI deva iespēju skolēniem un pedagogiem izteikt atzinību cits citam, novērtējot tos īpašos cilvēkus, kas viņu dzīvē bijuši īpaši nozīmīgi. Piesakot savus nominantus, iesūtīto darbu autoriem bija jāpastāsta par cilvēku, kurš devis kādu nozīmīgu dzīves mācību vai palīdzējis ar savu piemēru vai konkrētu rīcību un tamlīdzīgi. Pavisam iniciatīvai tika pieteikti vairāk nekā 140 cilvēku.
VBTAI īpaši uzsvēra, ka šī iniciatīva nav konkurss par labāko skolēnu vai skolotāju – varbūt tieši kāds „grūtais" skolēns licis paskatīties uz dzīvi citām acīm vai arī kāds skolotājs ārpus stundām ar savu rīcību vai piemēru bijis paraugs turpmākajai dzīvei.
Iniciatīva „Skolnieks, kuram es gribu pateikt paldies", „Pedagogs, kuram es gribu pateikt paldies" tika organizēta tādēļ, ka kustības „Draudzīga skola" dalībnieki daudzkārt norādījuši – skolās joprojām pastāv diezgan izteikta plaisa starp pedagogiem un skolēniem – daudzos gadījumos viens otram ir palīdzējuši, atbalstījuši un iedvesmojuši, taču nav bijis iespējas pateikties. Lai radītu šādu iespēju, VBTAI organizēja šo iniciatīvu un aicināja tajā piedalīties skolēnus un pedagogus, sūtot informāciju par skolēnu vai pedagogu, kurš devis nozīmīgu ieguldījumu rakstītāja dzīvē. Skolēni savus aprakstus iesūtīja par sev būtiskiem un svarīgiem pedagogiem, pedagogi – par skolēniem.