No 5. līdz 13. aprīlim Madonas novada skolēnu delegācija uzturēsies pieredzes apmaiņas braucienā Vaijē (Vācijā).
Delegāciju vadīs Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Vivita Vecozola un vācu valodas skolotāja Sandra Sprukule.
Vaijē delegācija ieradīsies 6. aprīlī, kur pēcpusdienā notiks pieņemšana Lestes skolā un uzņemšana viesģimenēs. 7. aprīli jaunieši pavadīs ģimenēs pēc individuālas programmas. 8. aprīlī visi kopīgi dosies uz Brēmeni.
9. aprīlī skolēni Vaijē piedalīsies mācību stundās, vēlāk notiks pieņemšana rātsnamā. Pēc pusdienām sekos iepazīšanās ar Vaiji, vēlāk – atgriešanās Lestes skolā, kur visi kopīgi gatavosies teātra iestudējumam. 10. aprīlī delegācija dosies uz Brēmenhāfeni. Plānots „Klimata mājas", radara torņa apmeklējums un fotosesija. 11. aprīlī pēc neliela referāta noklausīšanās par skolu sistēmu Vācijā jaunieši brauks uz Klopenburgu, kur apskatīs Brīvdabas muzeju, pilsētu un vēlāk baudīs ūdenspriekus Klopenburgas baseinā. 12. aprīlī – mācību stundu apmeklējums Lestes skolā un gatavošanās atvadu vakaram. Pulksten 21 delegācija dosies mājup uz Latviju.
Autore: INESE ELSIŅA