Lai ģimenes valsts pabalstu varētu saņemt arī, bērnam sasniedzot 15 gadu vecumu, ja viņš turpina mācīties vispārizglītojošajā skolā, līdz šim katru rudeni, uzsākot skolas gaitas, bija nepieciešama izziņa no skolas, kas apliecina, ka bērns mācās.
Informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Madonas reģionālās nodaļas vadītāja Maija Biezā: – Šādas izziņas ir nepieciešamas arī bāreņiem, kas turpina mācīties augstskolā dienas nodaļā, lai varētu saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju.
Turpmāk šādas izziņas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai vairs nebūs jāiesniedz, jo nepieciešamo informāciju par vispārizglītojošo skolu audzēkņiem VSAA varēs saņemt elektroniski. Par šīs informācijas saņemšanu VSAA ir vienojusies ar Izglītības un zinātnes ministriju, un dati par aptuveni 102 tūkstošiem vispārizglītojošo skolu audzēkņu jau ir VSAA rīcībā. Šādas izziņas pagaidām vēl ir nepieciešamas arodvidusskolu audzēkņiem, kuri līdztekus amatam iegūst arī vidējo izglītību, kā arī studentiem, kuri saņem apgādnieka zaudējuma pensiju.
Šobrīd ģimenes valsts pabalstu saņem 384 000 cilvēku. Pabalsta apmērs ir 8 lati.
Autore: AGRITA NUSBAUMA