Vēl tikai nedēļu, līdz 7. martam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pieteikties semināriem „E-iespējas pašvaldībās", kas tiek organizēti E-prasmju nedēļas laikā 10. un 11. martā Rīgā VARAM telpās.
Pēc sabiedriskās domas aptauju rezultātiem, ko VARAM veic divas reizes gadā, ir vērojams, ka liela daļa iedzīvotāju ar iestādēm vēlas sazināties elektroniski. Šī semināra mērķis ir sekmēt saziņas iespējas ar iedzīvotājiem, valsti un pašvaldību e-vidē, kā arī kopumā veicināt digitālās ekonomikas attīstību.
Kā informē VARAM sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Laura Jansone, semināra laikā pašvaldību darbiniekiem, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, namīpašumu apsaimniekotājiem, pašvaldību iestāžu darbiniekiem un būvvalžu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja izprast elektronisko pakalpojumu pieejamību, droša elektroniskā paraksta lietošanu un datorlietošanas drošību.
Pasākumā plānots demonstrēt droša elektroniskā paraksta lietošanu, skaidrot juridiskos aspektus un informēt par iespējām, kā komunicēt ar iedzīvotājiem un sadarbības partneriem, izmantojot minēto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) rīku. Vienlaikus Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT) skaidros riskus un to novēršanas iespējas darbā ar IKT.
Tā kā vietu skaits semināros ir ierobežots, interesentiem lūgums reģistrēties VARAM mājas lapā, aizpildot tiešsaistes formu: http://ieej.lv/HvCmD.
Semināru norisi plānots pārraidīt arī tiešsaistē E-prasmju nedēļas mājas lapā: http://ieej.lv/OqxFW.