Turpinot publicēt visu piecu Madonas rajona novadu deputātu kandidātu sarakstu atbildes uz „Stara" jautājumiem, šajā numurā vārds Ērgļu novada trim sarakstiem – „Mēs Ērgļu novadam", „Novadnieki" un „Vienoti Ērgļu novadam".
Pavisam Ērgļu novada domē pašvaldību vēlēšanās ir jāievēlē 13 deputātu. Uz šīm 13 vietām kandidē 42 deputāta kandidāti no trim minētajiem sarakstiem.
– Ja jūsu saraksts būs pārstāvēts novada domē, vai jums ir konkrēta kandidatūra novada domes priekšsēdētāja amatam, vai varbūt esat gatavi atbalstīt cita saraksta izvirzīto kandidatūru?
– Kādus svarīgākos projektus vajadzētu realizēt pēc vēlēšanām, kas palīdzētu novadam attīstīties kopumā?
Ērgļu novada domes deputātu kandidātu apvienības saraksts „Mēs Ērgļu novadam"
– Mūsu saraksta veidotājs un kandidāts domes priekšsēdētāja amatam ir Guntars Velcis – līdzšinējais novada pašvaldības vadītājs.
– Neatliekami veicamie uzdevumi:
* Turpināt uzsākto novada infrastruktūras sakārtošanu lai padarītu pievilcīgāku un ērtāku vidi gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, gan viesiem.
Ūdenssaimniecības sakārtošana Ērgļos un Liepkalnē, triju atkritumu izgāztuvju rekultivācija, Ērgļu saieta nama un rakstnieka Valda muzeja ēkas rekonstrukcija Sausnējā, jauns saieta nams Jumurdā – tie ir jau šogad veicami vai uzsākami projekti, kuriem lielākā daļa līdzekļu ir piesaistīti no Eiropas struktūrfondiem, kā arī ieplānoti pašu budžetā. Teritorijas tālāka labiekārtošana, kā arī ielu un ceļu kvalitātes uzlabošana, atpūtas vietu un bērnu rotaļlaukumu ierīkošana. Ar Eiropas struktūrfondu atbalstu turpināt jau iesākto mūsu izglītības iestāžu sakārtošanu un modernizāciju
– Ērgļu vidusskolā iekārtojot mūsdienīgus dabaszinātņu kabinetus, Sausnējas pamatskolā pakāpeniski uzlabojot klašu telpas atbilstoši mūsdienu prasībām, pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte" turpinot ēkas energoefektivitātes uzlabošanu – jo šīm iestādēm jābūt konkurētspējīgām apstākļos, kad bērnu skaits samazinās.
* Sociālājā sfērā nodrošināt nepieciešamo palīdzību tiem, kam tā visvairāk nepieciešama, lai mazinātu ekonomikas atdzišanas radīto spriedzi.
* Paplašināt sportošanas un brīvā laika pavadīšanas iespējas novadā.
* Bijušo Madonas rajona iestāžu – pansionāta „Ērgļi", ģimenes atbalsta centra „Zīļuks", muzeju „Braki" un „Meņģeļi" pārņemšana un iekļaušana novada struktūrā.
* Šos un arī citus nepieciešamos darbus paveikt mums būs pa spēkam, jo deputātu kandidātu sarakstā „Mēs Ērgļu novadam" apvienojušies visdažādāko nozaru pārstāvji no mūsu novada Ērgļu, Sausnējas un Jumurdas pagasta.
Tie ir cilvēki, kuri darbā pierādījuši, ka spēj rast risinājumus grūtās dzīves situācijās, spēj pildīt solījumus un pabeigt iesākto, spēj veidot pasauli ap sevi labāku. Mums ir Ērgļu novada pozitīvs nākotnes attīstības redzējums, un mēs spēsim to īstenot.
Apvienības „Mēs Ērgļu novadam" vārdā – GUNTARS VELCIS
Ērgļu novada domes deputātu kandidātu apvienība „Novadnieks"
– Vēlētāju apvienība "Novadnieki" Ērgļu novada domes vēlēšanās cer tikt pārstāvēta un domājam, ka arī mūsu deputātu kandidātu saraksta cilvēki tiks ievēlēti jaunajā novada domē. Esam gatavi tam, ka no mūsu saraksta ievēlētie deputāti varētu tikt virzīti arī novada domes priekšsēdētāja amatam. Protams, amatus dalīsim tikai pēc ievēlēšanas, un tad redzēsim, kurš būs labākais – mūsu vai kāda cita saraksta pārstāvis, jo mērķis jau mums visiem ir viens – novada tālāka attīstība visās jomās. Jāstrādā taču būs kopā.
– Savu redzējumu novada tālākai attīstībai esam izklāstījuši programmā un to pauduši, tiekoties ar iedzīvotājiem. Mēs pozitīvi vērtējam šīs domes padarītos darbus, iesāktos projektus un redzam, ka par tālāko darbību šo projektu īstenošanā mums ir līdzīgas domas. Mūsu vēlētājiem ir dota iespēja iepazīties ar programmām, noskaidrot un precizēt nianses, tiekoties personīgi. Daudzi, kam ir bijusi šāda vēlme, to jau ir izdarījuši. Pārējos esam gatavi uzklausīt, jo Ērgļu novada nākotni veidos ikviena iedzīvotāja atbildība par saviem darbiem un līdzcilvēkiem un aktīva līdzdalība lēmumu pieņemšanā un to īstenošanā.
Vēlētāju apvienības "Novadnieki" vārdā VELGA SKUJIŅA
Ērgļu novada domes deputātu kandidātu apvienība „Vienoti Ērgļu novadam"
Par saraksta „Vienoti Ērgļu novadam" kandidātu iespēju būt novada domē esam pārliecināti, un saraksta pirmās personas ir gatavas pieņemt visradikālākos piedāvājumus darbam domē, jo tas bija mūsu mērķis – veidot komandu un piedalīties pašvaldību vēlēšanās, lai strādātu Ērgļu novada attīstībai, iedzīvotāju labklājībai un drošībai.
– Iepriekšējā dome ir veikusi ļoti daudz darba, lai, pirmkārt, izveidotu novadu un sāktu sakārtot tā infrastruktūru. Ir jāturpina iesāktie projekti un jāmeklē jaunas iespējas tuvāko uzdevumu un tālāko mērķu sasniegšanai, izmantojot ES finanšu līdzekļus.
Ir jāizveido optimāla novada pārvaldes sistēma, lai iedzīvotājiem ir sasniedzama pašvaldība un tās pakalpojumi, to saturs un kvalitāte.
Būtiska būs izglītības, veselības sistēmas un sociālās sfēras sakārtošana atbilstoši valdības noteiktajai finansēšanas kārtībai, saglabājot pakalpojumu kvalitāti.
Ir jāveido iekšējā atbalsta sistēma uzņēmējdarbībai, kur novada vajadzības vispirms cenšas nodrošināt vietējie uzņēmēji; ja šādi piedāvājumi nav pieejami, tikai tad pakalpojumi tiktu meklēti no ārpuses. Jāatbalsta dažādu koksnes pārstrādes uzņēmumu darbība un izveidošanās, lai risinātu uz koksnes produktu atlikumiem un citiem videi draudzīgiem enerģijas iegūšanas veidiem balstītu apkures sistēmu darbību siltuma nodrošināšanai. Ir jāattīsta individuālā uzņēmējdarbība, ko var īstenot, izglītojot novada iedzīvotājus un veicinot viņu aktivitāti šinī virzienā. Jāsakārto tūrisma apskates objekti un informācijas sistēma. Jāuzlabo bērnu atpūtas laukumi pie bērnudārziem un skolām, jāpaplašina jauniešu aktīvās atpūtas un sporta iespējas dažādos sporta veidos.
Vēlētāju apvienības "Vienoti Ērgļu novadam" vārdā – ANDRIS SPAILE