Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu un Vaijes pašvaldības sadarbības ietvaros pirmdien tika saņemts šā gada otrais humānās palīdzības sūtījums no Vaijes. Daļa sūtījuma bija adresēta vācu-latviešu draudzības biedrībai, daļa – sociālās aprūpes iestādēm.
Biedrības vadītājs Laimonis Sembergs pastāstīja par šo sūtījumu un saņemto palīdzību: – Ļoti daudz paku pienāca Ērgļiem, Dzelzavai, Varakļāniem, Ļaudonai, arī „Madonas slimnīcai" un organizācijai „Saulessvece". Bija tikai pāris pagastu Madonas novadā, kam nebija atsūtītas paciņas. Acīmredzot, viņiem kontakti ar draugiem no Vaijes nav tik tieši, taču sociālie darbinieki mēģina situāciju izlīdzināt. Šoreiz bija ļoti daudz ratiņkrēslu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, šķiet, neviens pagasta vai novada sociālais dienests, kam apzināta šāda nepieciešamība, nepalika bešā. Bija atsūtītas arī gultas, ļoti skaisti un praktiski galdi un krēsli skolēniem, krēsli bērnudārziem. Arī apģērbi, mēbeles un citas lietas. „Madonas slimnīcai" sūtījumu šoreiz bija salīdzinoši mazāk, bet daļa vēl palika Vaijē, jo visu kravu nevarēja ar reizi atvest. No atbraucēju stāstītā sapratu, ka pēc pāris nedēļām sekos nākamais sūtījums, jo telpas, kurās tiek uzglabāti savāktie sūtījumi, viņiem ir jāatbrīvo. Tradicionāli gadā notiek divi braucieni, bet šoreiz tiks rīkots vēl trešais – papildu – brauciens. Grašu bērnunams saņēma mazāk paku, nekā bija pieteikts, ka atsūtīs, tāpēc droši vien tās varēs saņemt nākamajā sūtījumā. Interesanti, ka otro sūtījumu parasti pavadām ar sniegu – arī šoreiz tas uzsniga tieši tad, kad vācu draugiem bija jāpošas atpakaļceļā.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto