Lai arī pagājis jau vairāk nekā pusgads, par liktenīgajiem notikumiem, kas risinājās rallijsprintā „Gulbis 2012", vēl nav aizmirsts – desmit „Latvijas lepnuma" balvu saņēmušie varonīgie vīri, kas izglāba igauņu sportistu Vallo Nūtera (Vallo Nuuter) un Alari Kupri dzīvības, tiek godināti joprojām.
Jāatgādina, ka cesvainieši Gints Lapsa, Aigars Kozuls, Ingus Ķimelis, Roberts Mālkalns, rīdzinieks Ilvars Ceriņš, ogrēnietis Rinalds Rode, kā arī Sandis Raubišķis, Valdis Medinieks, Jānis Pūce un Andris Drozds no Madonas novada aizvadītā gada jūnijā notikušajās rallijsprinta sacensībās izrādījās pareizajā laikā un pareizajā vietā – viņi bija klāt, kad igauņu automašīna pēc vairākiem kūleņiem piezemējās dīķī uz jumta, un sportisti pašu spēkiem nevarēja izkļūt ārā. Desmit vīri igauņu rallija braucējus izglāba – atgāza automašīnu un abus no duļķainā ūdens laikā izvilka.
Par drosmi un varonību viņi tika godināti ceremonijā „Latvijas lepnums 2012" decembra beigās, kur balvu – stikla ābeli – tiem pasniedza abi izglābtie sportisti Vallo Nūters un Alari Kupri.
Plašā rezonanse par notikušo vienaldzīgus neatstāja arī kaimiņus igauņus – pagājušajā nedēļā mūsu vīri tika aicināti piedalīties Igaunijas neatkarības 95. gadadienai veltītā pasākumā Igaunijā, Tallinā, un, klātesot Latvijas vēstniekam Igaunijā Kārlim Eihenbaumam, saņēma trešās klases medaļas un pateicības rakstus par dzīvības glābšanu. Šīs medaļas pasniedz cilvēkiem, kuri palīdzējuši citiem nāves briesmās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.02.2013.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto