Konferences „Labāks regulējums efektīvai pārvaldībai" laikā, kurā tika godināti arī uzņēmumi un valsts iestādes par sasniegumiem organizāciju pārvaldībā, Efektīvas pārvaldības gada balvu pašvaldību kategorijā par efektīvas pārvaldības principu ieviešanu pašvaldības darbā un atvērtību sadarbībai saņēma Siguldas novada dome.
Kā „Staru" informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa, Siguldas novada dome ir veikusi virkni darbību, lai uzlabotu klientu apkalpošanu un ieviestu vienas pieturas aģentūras principu novadā. Tā ir izveidojusi novada Pakalpojumu centru, kurā iedzīvotāji var saņemt pašvaldības sniegtos pakalpojumus, tai skaitā veikt maksājumus, saņemt pabalstus u. c. Savukārt, lai interesenti saņemtu aktuālāko informāciju par pieejamajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējdarbībai un konsultācijas par uzņēmējdarbības uzsākšanu, dome ir izveidojusi Uzņēmējdarbības atbalsta punktu.
Tāpat dome izveidojusi Gaujas Nacionālā parka tūrisma klāsteri un Siguldas novada tūrisma informācijas centru. Tajā septiņas dienas nedēļā ir pieejama informācija par tūrisma pakalpojumiem un aktuālajām norisēm novadā.
Efektīvas pārvaldības gada balvu organizē Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Valsts kanceleju.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA