Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sākušies pavasara sakopšanas darbi

Redakcija

Autors • 02.04.2014.

Sākušies pavasara sakopšanas darbi
Burtu lielums

Ir sācies aprīlis, kad jau ierasti iedzīvotāji, kā arī pašvaldības savās teritorijās uzsāk pavasara sakopšanas darbus. Tuvojas arī Lielā talka, kas šogad norisināsies 26. aprīlī, ikvienu aicinot šajā dienā kopējiem spēkiem padarīt savu apkārtni tīrāku un sakoptāku.

Madonas pilsētā un novadā, iestājoties siltākam un sausākam laikam, gan māju pagalmos, gan zaļajās zonās jau var redzēt cilvēkus rosāmies – tiek grābtas lapas, sausā zāle, apgriezti zari, slaucītas ielas un tamlīdzīgi. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris pastāstīja par pilsētā veiktajiem darbiem: – Ir iestājies lielisks laiks sakopšanas darbiem – grābšanai, lapu kasīšanai, koku griešanai. Madonas pilsētā cītīgi apgriežam liepiņas, kasām lapas, slaukām ielas – šogad jau otro reizi, jo uznākusī „ziema" izjauca iepriekš paveikto darbu.
Turklāt jau kopš pagājušās nedēļas ikvienam novada iedzīvotājam ir iespēja Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļā (Madonā, Gaujas ielā 37, tālr. 64860143 vai 28347251) saņemt lielos maisus zaļo atkritumu savākšanai (lapas, sausā zāle). Pilnos maisus var atstāt ielas malā, vietā, kur tos viegli savākt atkritumu mašīnai. Vēlams maisos nekraut slapju zemi un lapas, jo maisi var neizturēt svaru un saplīst. Tāpat lūdz maisos nekraut apgrieztos zarus – tos labāk vienkārši novietot vietā, kur tas netraucē apkārtējiem, blakus brauktuvei. Atkritumu mašīna, garām braucot, zarus savāks.
– Aprīlī sola patiešām gana labus laikapstākļus, tāpēc vēlētos mudināt ikvienu iedzīvotāju vērsties pēc atkritumu maisiem, lai katrs var sakopt savu īpašumu. Arī īpašumu uzturēšanas nodaļa turpinās strādāt pie pašvaldības un pilsētas pārvaldes teritoriju sakārtošanas, lapu grābšanas un tamlīdzīgi – tad Lielo talku jau varēsim sagaidīt skaistā un tīrā vidē, – pauda Guntis Ķeveris.
Jautāts, kur šogad plānots aicināt pilsētas iedzīvotājus talkot Lielās talkas ietvaros, pārvaldnieks atbildēja: – Lielās talkas dienā – 26. aprīlī – mēs vēlētos sakārtot kartinga trases teritoriju – novākt akmeņus, savest melnzemi, lai vasarā tur var turpināt labiekārtot apkārtni. Negribētos šogad aicināt iedzīvotājus uz lapu grābšanu pilsētas zaļajās zonās, jo pēc pēdējo gadu pieredzes redzam, ka tas mazina cilvēku interesi iet uz talku. Tādam darbam cilvēki īsti neredz rezultātu. Lapu grābšanu lai paveic privātie īpašnieki un iestādes, tā arī paši savas pilsētas teritorijas sakopsim paši. Otra vieta, kuru mums ir padomā sakopt talkas dienā, varētu būt graviņa pie apvedceļa, Raiņa ielas kvartāla tuvumā. Tur ir sagāzti koki, skats ir diezgan bēdīgs, tāpēc vīri ar zāģiem varētu iet tos zāģēt, lai graviņa kļūtu sakopta.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.04.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px