Latvijas jaunatklāšanas komanda „TE!", kuras gatavotos raidījumus ir ierasts vērot LTV1 ceturtdienu vakaros, astronomisko pavasari sagaidīs Ērgļos, Alūksnē, Baldonē un Rīgā.
Šajā raidījumā Māris Olte ar saviem trim dēliem navigēs geokešeru brālības nosprausto tīklu Ērgļu apvidū un izzinās, kas ir slēpņošana. Viņiem palīdzēs rūdītu slēpņotāju ģimenīte – četri Ozoliņi. Kopā tiks meklēti citu atstātie slēpņi un veidoti savi, turklāt ar uzdevumu.
Savukārt Māra Kampernova Rīgā meklēs 20. gadsimta atstātās pēdas, baudīs Miera ielas brīvdomīgo gaisotni, ieskatīsies Latvijas saldākā muzeja – „Laimas šokolādes muzeja" – ekspozīcijā un noslēgumā ļausies sērfotāju mežonīgajam valdzinājumam, bet Gustavs Terzens un Marta Selecka sagaidīt pavasari dosies uz Baldoni, kur atrodas Eiropas lielākais teleskops „Varenais Šmits". Viņi arī satiks Latvijas astronomu amatieri Kristapu Kemleru, kas ar zvaigžņu vērošanu aizrāvies tik nopietni, ka pat izveidojis savu mikroobservatoriju Amatas novadā. Pauls Timrots savukārt turpinās inspicēt Alūksni.
„TE!" LTV1 demonstrē ceturtdienās pulksten 21.15 ar atkārtojumu tās pašas nedēļas sestdienā pulksten 11. Visas raidījuma epizodes var skatīties arī VFS Films mājas lapā http://vfs.lv/.
Autore: BAIBA MIGLONE