Vasara ir pagājusi, un, tāpat kā vispārizglītojošajās skolās atsākas mācību darbs skolēniem, Pļaujas svētkos darbu atsāk draudžu svētdienas skolas.
Tā nu saulainā 5. oktobra svētdienā pie kinoteātra „Vidzeme" pulcējās Dievu iepazīt griboši bērni, vecāki un viņu skolotāji no Vestienas, Cesvaines, Lubānas un Madonas evaņģēliski luteriskajām draudzēm, kopskaitā ap 50 cilvēku, lai kopīgi uzsāktu svētdienas skolu mācību gadu.
Pēc lūgšanas un Dieva vārda „sēkliņas" saņemšanas dalībnieki devās nelielā svētceļojumā no pilsētas centra uz Lazdonas baznīcu, kur kopīgi svinēja īpašo Pļaujas svētku dievkalpojumu, ko vadīja Madonas iecirkņa prāvests Ingus Dāboliņš.
Pēc dievkalpojuma visi devās uz Madonas draudzes „Mācītājmuižu". Tur ar ELVGF atbalstīto projektu šovasar tika izveidota nometņu vieta bērniem „Nometņu sala", kuru šajā dienā svinīgi atklājot klātesošos uzrunāja biedrības „Stūrakmens" valdes locekles Vivita Vecozola un Rudīte Kumsāre. „Nometņu salu" iesvētīja prāvests Ingus Dāboliņš.
Zem krāsainajiem „Mācītājmuižas" kokiem bērni varēja ieskandināt balsis dziesmās un parādīt savu veiklību spēlēs un stafetēs, kā arī būt pirmie, kas iemēģina jauno rotaļu laukumu.
Izbaudījuši svaigo gaisu, visi kopīgi baudīja gardo, sātīgo zupu un līdzatvestos našķus. Par zupu sakām paldies Sandrai Seržānei un viņas mīļajiem pavāriem Ļaudonas kafejnīcā „Rumba". Un tad jau ceļš atkal veda katru uz savām mājām.
Vēlu katram bērnam atrast savu svētdienas skolu un skolotājiem mācību gadā katru dienu – sauju Dieva dzīvības, sauju Kristus mīlestības, sauju Gara miera un trīskārtēju žēlastību darbā ar bērniem!
Autore: DAIGA STEPĀNE
Madonas prāvesta iecirkņa svētdienas skolu darba koordinatore
Foto no arhīva