Pērn augusta nogalē Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) delegācija Latvijas-Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta projekta „Atbalsts vietējo pašvaldību attīstībai ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti lauku apvidos" ietvaros piedalījās Sanktpēterburgā notiekošā forumā.
17 pārstāvju plašās LPS delegācijas, kas apmeklēja Krieviju, sastāvā bija arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Nu, pēc nepilna gada, ir sasniegta nākamā projekta fāze, kas sevī ietver sadarbības protokolu parakstīšanu.
– LPS kopīgi ar Ļeņingradas apgabala pašvaldībām īsteno sadarbības projektu. Viens no tā rezultatīviem rādītājiem ir sadarbības protokolu slēgšana ar mērķi turpināt pārrobežu kontaktus. Potenciālais Madonas sadarbības partneris, kas izkristalizējās projekta gaitā, ir Priozerska, kas atrodas salīdzinoši netālu no Pēterburgas, – līdzās Lādogas ezeram Somijas pierobežā. Priozerskas rajons ir salīdzināms ar Madonas novadu. Tajā ir attīstīta kalnu slēpošana, kā arī lauksaimniecība. Pats Priozersku pērn augustā apmeklēju, un iespaids par šo vietu un tās iedzīvotājiem man ir palicis ļoti labs. Nākamajā plānošanas periodā pārrobežu sadarbībai ir paredzētas lielas atbalsta summas. Ceru, ka šim projektam sekos citi un, mazinoties saspīlējumam valstu starptautiskajās attiecībās, varēsim runāt jau par konkrētām sadarbības formām. Madonas novadam jau ir viens sadarbības partneris Strugi Krasnije no Pleskavas apgabala. Vēl viens novadam par ļaunu nenāks, – sacīja Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.06.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
EDĪTES MIĶELSONES foto