Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sadalītas “Sudraba gaiļa” balvas

LAURA KOVTUNA

Autors • 08.12.2015.

Sadalītas “Sudraba gaiļa” balvas
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā Madonas novada aktīvākie un radošākie jaunieši tikās pasākumā „Sudraba gailis", kas norisinājās jau trešo reizi. Svinīgās ceremonijas laikā Lauteres kultūras namā izskanēja pateicība jaunatnes lietu speciālistiem, jauniešu centru darbiniekiem, atbalstītājiem, kā arī septiņās nominācijās tika apbalvoti gada čaklākie un enerģiskākie jaunieši.

Pasākumu atklājot, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs uzslavēja Madonas novada jauniešus, kuri ģenerē lieliskas idejas un aktivitātes, kurām pavelkas līdzi arī pašvaldība. Un tikai dažkārt nepieciešams vien palīdzēt un piepacelt, lai jauniešu ieceres izdotos.
Arī ideja par pasākumu „Sudraba gailis" pirms trim gadiem radās gluži nejauši, atminas pirmā organizatore Kristiāna Štāla: – Spriedām, ka būtu jauki pateikt paldies visiem, kas dara foršas lietas. Spontānā ideja šo gadu laikā tiešām ir attīstījusies, un man ir patiess prieks šodien redzēt nomināciju pieteikumos tik daudz jaunu vārdu. Tas nozīmē, ka jauniešu aktivitāte tikai pieaug un jaunatnes darbā iesaistās arvien jauni cilvēki.
Un patiesi, arī spriežot pēc šogad iesniegto pieteikumu skaita dažādajām nominācijām, jāsecina, ka gan paši jaunieši naskāk iesaistās jauniešu dzīves organizēšanā, gan viņu sniegtais pienesums tiek novērtēts. Kopumā „Sudraba gailim 2015" tikušas iesniegtas 163 anketas, tas ir uz pusi vairāk nekā pagājušajā gadā. Jāpiebilst, ka sešās nominācijās uzvarētājus noteica kompetentā žūrija, savukārt septītajā nominācijā –
„Gada brīvprātīgais" – labākais rezultāts tika noteikts pēc brīvprātīgi nostrādāto stundu skaita.
Iepazīstinot ar nomināciju „Gada brīvprātīgais", Madonas bērnu un jauniešu centra direktore Gunita Kļaviņa uzsvēra, ka visi skaitļi salīdzinājumā ar 2014. gadu šogad bijuši dubultā – 60 jaunieši izņēmuši brīvprātīgā grāmatiņas, tās nodevuši 25, un 20 saņēmuši apliecinājumu par brīvprātīgā darbu, kā arī pieci labākie izvirzīti šai nominācijai. „Gada brīvprātīgā" titulu ieguva Edgars Kalniņš ar 442 nostrādātām stundām brīvprātīgajā darbā. Nominētas bija arī: Kristīne Badūne (265 st.), Evija Rudzīte (217 st.), Gerda Ajanta Gaile (150 st.) un Gerda Baiba Badūne (146 st.).
Nominācijā „Gada jaunatnes darbinieks" šogad bija saņemti 10 pieteikumi, no tiem žūrija balvas saņemšanai nominēja Ivetu Kaparkalēju, Nadeždu Niedrīti un Gati Teili – viņš arī plūca laurus šajā nominācijā. – Man pēc vidusskolas teica: „Ko tu no Rīgas iesi atpakaļ uz to Kalsnavu, ko tu tur darīsi?" Bet es ne mirkli neesmu nožēlojis, ka nonācu tieši Kalsnavā, un tieši Kalsnavas jauniešu centrā. Katra diena, katrs mirklis – tas ir prieks, piedzīvojums tur atrasties un darboties kopā ar jauniešiem, – balvu saņemot, atzina Gatis Teilis.
Nominācijā „Gada izaugsme" tika pieteikti 33 jaunieši, kuri jauniešu darbā un aktivitātēs iesaistījušies nesen, bet šajā laikā sevi pozitīvi pierādījuši. Par labāko žūrija atzina Luīzi Sniedzi, kas šogad aktīvi iesaistījusies Madonas novada jauniešu domē (MNJD), ir kultūras komitejas priekšsēdētāja. Viņa atbildīgi veic MNJD pienākumus un piedalās dažādu pasākumu realizācijā, rod daudz ideju. Šajā nominācijā žūrija bija nominējusi arī Madaru Kecko un Amandu Mažajevu.
Par „Gada līderi" sīvā konkurencē ar Gati Teili un Kristiānu Lancmani tika atzīts Edgars Kalniņš. Arī pagājušajā gadā viņš bija žūrijas izvirzīts kandidāts uz šo nomināciju. „Edgars ir vienkārši fantastisks jaunietis – viņš ir visur – MC „1. stāvs", „Kubā", MNJD un visās citās aktivitātēs. Edgars ir apveltīts ar daudzām pozitīvām īpašībām, kuras viņam palīdz ap sevi pulcēt jauniešus," tā tiek raksturots nominācijas „Gada līderis" ieguvējs. Kopumā šajā kategorijā bija iesūtīti 26 kandidātu pieteikumi.
Par „Gada pasākuma jauniešiem" godu šogad cīnījās Lielais Rudens forums, piedzīvojumu ekspedīcija „Trīs soļi 2015", projekts „Aktīvs – tātad laimīgs!", tomēr nepārspēts palika „Aldoņa Rībenieka piemiņas kauss", organizators Arvis Trečaks. Žūrija akcentēja, ka šis ir Latvijas līmeņa pasākums, kurā piedalās daudzi labākie Latvijas skeiteristi, skūteristi, inlainisti. Pasākums izceļas ar pozitīvu atmosfēru, jauniešu piesaistīšanu ekstrēmajiem sporta veidiem, kā arī pasaulē pazīstamu sportistu pulcēšanu.
No 39 pieteikumiem nominācijā „Gada aktīvists" žūrija izvirzīja Elviju Mežaleonu, Eviju Rudzīti, Arvi Trečaku un Dinu Ļaudaku. Balvu saņēma Dins Ļaudaks par aktīvu līdzdalību Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzināšanas un ārpusstundu darbā, darbošanos skolas pašpārvaldē, skolas mājas lapas veidošanā, kā arī skolas avīzes izstrādē.
Savā ziņā visatbildīgākajam titulam – „Gada jauniešu centrs" – no Madonas novada astoņiem jauniešu centriem žūrija, tāpat kā pagājušajā gadā, izvirzīja Kalsnavas BJIC „Up's", Kusas MC „1. stāvs" un MFJIC „Kubs". Gluži tāpat kā pērn šo titulu izcīnīja un „Sudraba gaiļa" ceļojošo balvu noturēja Kalsnavas BJIC „Up's". Gatis Teilis trāpīgi raksturoja šīs balvas uzlikto atbildību: – Jau visu šo gadu 2014. gadā iegūtais „Sudraba gailis" mums palīdzēja darbā – kolīdz mazliet sagurām vai sākām iesnausties, tas ar savu „kikerigū" cēla mūs augšā un lika sasparoties.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px