26. jūnijā makšķernieki pulcējās Ļaudonā pie tilta pār Aivieksti, lai piedalītos sacensībās ar pludiņa makšķerēm. Sacensības bija jāvada makšķernieku klubam "Savieši", bet vadīja makšķerēšanas sporta darba koordinators Viktors Ūdris.
Piedalījās 14 komandas ar 45 dalībniekiem. Visi tika reģistrēti un informēti par sacensību noteikumiem un drošību zvejas laikā. Komandas sastāvā varēja būt trīs dalībnieki. Varēja startēt arī nepilnas komandas, kā arī piedalīties individuāli. Tāpat kā pagājušajā gadā trīs jaunieši no Ļaudonas bija izveidojuši savu komandu.
Laiks bija jauks, un sacensību dalībnieki izvietojās abās pusēs Aiviekstei, lai četru stundu laikā censtos izvilkt lielāko zivi un lomu.
Pulksten vienpadsmitos dalībnieki beidza cīnīties par godalgotajām vietām un devās uzrādīt lomu, lai to nosvērtu un izvērtētu. Pēc nolikuma pirmās trīs komandas apbalvo ar piemiņas kausu un diplomu. Individuāli pirmo trīs vietu ieguvēji – jaunieši, sievietes un vīrieši – arī tiek apbalvoti ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām.
Komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja komanda "Savieši", otro vietu – komanda "Jēkabpils", bet trešo vietu – komanda "CMT" no Madonas. Individuāli jauniešiem pirmo vietu ieguva Gundars Zelčs, otro – Oskars Zeps, bet trešo – Jānis Lācītis. Šie jaunieši piedalījās arī pagājušajā gadā, bet pie godalgām netika, jo zivis bija salikuši vienā kulītē nezināšanas pēc. Toties šogad visi trīs tika pie balvām.
Sieviešu konkurencē tika apbalvota Agnese Bremze no Stalīdzāniem, vienīgā, kas izturēja līdz sacensību beigām.
Vīru konkurencē pirmā vieta Valdim Grundmanim ("Savieši"), otrā vieta Ivaram Mednim ("Jēkabpils"), trešā vieta Rolandam Kaļeiņikovam ("Mētriena").
Arī nākamā gada sacensības jāvada šā gada uzvarētājiem, makšķernieku klubam "Savieši" kā Madonas novada spēcīgākajai komandai.
Makšķernieku klubs "Savieši" izsaka pateicību sacensību atbalstītājiem: Madonas novada domei, Ļaudonas pagasta pārvaldei, būvmateriālu veikalam CMT-Madona un veikalam "Unisports".
Autors: VAIRIS VIĻEVIČS
AUTORA foto