Tā lasu Ojāra Vācieša dzejas rindās. 13. novembrī leģendārajam latviešu dzejniekam paliktu 80 gadu. Literatūras stundās joprojām lasām viņa dzeju.
No 11. līdz 15. novembrim Madonas pilsētas 1. vidusskolā Tēvzemes nedēļas laikā tika svinēti ne tikai valsts svētki, bet norisinājās pasākumi, kas veltīti arī Ojāra Vācieša piemiņai.
Ja O. Vācietis to visu vērotu no savas mākoņmaliņas, viņš noteikti sacītu mums tā: „Ko pats es darīju, tas man nav jāteic, ikviens darbs pats to pasaka par sevi."
Nedēļas garumā skolā darbojās dažādas radošas darbnīcas, kas bija veltītas mūsu tautas lepnumam Ojāram Vācietim. Piemēram, notika Minēšanas darbnīca 5. klasēm (to organizēja skolotāja Iveta Danieka), Analītiskā darbnīca 6. klasēm (skolotāja Inga Smoča), Producēšanas darbnīca 7. klasēm, Daiļlasīšanas darbnīca 8. klasēm, kurā tika runāta Ojāra Vācieša dzeja, kā arī veidotas prezentācijas par rakstnieku (skolotāja Veronika Labāne), Radošā darbnīca 9. klasēm (skolotāja Sandra Šimkēviča), bet 10. klasēm – Muzikāli literārā darbnīca. Domrakstu darbnīcā iesaistījās 11. klases (skolotāja Ritma Zujeva). Savukārt 12. klases devās uz literāro stundu Madonas novada bibliotēkā, kur Sarmīte Radiņa jauniešus iepazīstināja tuvāk ar O. Vācieša personību, pastāstot par dzejnieka jaunības gadiem, skolas laiku un, protams, viņa mūža mūzu – sievu Ludmilu Azarovu. Visas radošās darbnīcas bija lieliski organizētas, katrā bija kas interesants un saistošs, taču šoreiz mazliet sīkāk pastāstīšu par dažām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2013.
Autore: LAURA RUSKULE
Foto no personiskā arhīva