Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Rosina samazināt obligātā iepirkuma komponenti

Redakcija

Autors • 04.06.2013.

Burtu lielums

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē, kā „Staru" informē Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) preses dienests, aktualizējot gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem būtisko elektroenerģijas izmaksu jautājumu, rosināja rast veidus, kā būtiski samazināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) elektroenerģijas tarifā visām lietotāju grupām.

LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone uzskata, ka elektroenerģijas izmaksas nav jautājums par to, vai par kādu izdevumu pozīciju maksājam nedaudz vairāk vai nedaudz mazāk. Skatoties plašāk, no biznesa viedokļa tas ir jautājums par Latvijas konkurētspēju pasaulē, bet no mājsaimniecību skatpunkta – sociālekonomiskās stabilitātes un prognozējamības jautājums, tāpēc OIK, kas ir salīdzinoši diskutablākā pašreizējā tarifa komponente, ir jāsamazina.
Jāņem vērā, ka elektroenerģijas izmaksu pieaugums atstāj būtisku iespaidu uz ilgtermiņa lēmumiem un attīstību. Piemēram, vairāki lieli Latvijas uzņēmumi tieši šī apsvēruma dēļ neīsteno jaunus investīciju projektus.
Palielinoties konkurencei ārējos tirgos, Latvijas uzņēmumiem – īpaši energoietilpīgo nozaru uzņēmumiem, tostarp lielai daļai ražotāju, ir būtiski samazināt lielākās izdevumu pozīcijas. Tādēļ patlaban, kā uzskata LDDK ģenerāldirektore L. Menģelsone, nav vairs nozīmes runāt par to, ka OIK pieaugums būtu jāaptur, bet gan būtiski jāsamazina jau esošais tās īpatsvars elektroenerģijas tarifā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px