Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Risinājums nākotnei – grozījumi Satversmē

Redakcija

Autors • 23.01.2012.

Risinājums nākotnei – grozījumi Satversmē
Burtu lielums

Satversmes tiesa ir pasludinājusi spriedumu – referendumu par izmaiņām Satversmē neapturēt.

Esmu priecīga, ka beidzot ir pieņemts lēmums un tālākais ceļš ir skaidrs. Mēs visi iesim 18. februārī uz referendumu un balsosim „PRET" krievu valodu kā otru Latvijas valsts valodu. Svarīga ir pārliecinoša uzvara. Bet pēc tam, balstoties uz referenduma rezultātiem, nekavējoties ir jāmaina Satversme, padarot pantus par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, Latvijas teritorijas nedalāmību un suverenitāti par negrozāmiem.
Kad kopā ar Nacionālo apvienību iesniedzām pieteikumu Satversmes tiesai par referenduma apturēšanu, uzskatīju, ka ir jāizmanto jebkuri līdzekļi, lai izbeigtu šo absurdo procesu, labi saprotot, ka gan referenduma apturēšana tiesas ceļā, gan pats referendums var neatrisināt pilnībā jautājumu, kas satrauc katru latvieti. Pirmajā gadījumā būtu iespējamas pārsūdzības, dažādas interpretācijas, bet otrajā –
rindā jau stājas jaunu, ne mazāk absurdu referendumu ierosinātāji.
Šobrīd, kad situācija ir skaidra, vissvarīgākais ir referendumā savākt maksimāli daudz balsu „PRET" krievu valodu kā otru valsts valodu. Tik daudz balsu, lai atbilde visiem provokatoriem būtu viennozīmīga un nepārprotama. Mana visdziļākā pārliecība ir, ka referendumus par Latvijas kā nacionālas valsts pamatu pamatiem nedrīkst rosināt, tādi turpmāk nedrīkst būt! Mums visiem šobrīd jābūt vienotiem un aktīviem, 18. februārī ejot uz balsošanu. Neizlēmība un viltus demokrātija jau mūs ir novedusi pie šodienas bīstamās robežas. Tūlīt pēc referenduma nekavējoties jāveic grozījumi Satversmē, kurus ZZS jau ir iesniegusi Saeimā. Piekrītu tiem, kas saka, ka vajadzēja jau toreiz, kad tikai sākās runas par parakstu vākšanu otras valsts valodas atbalstam, ātri un izlēmīgi rīkoties – mainīt Satversmi. Bet šodien mēs varam tikai mācīties no kļūdām un maksimāli ātri izbeigt šo nebeidzamo jezgu. Satversme noteikti ir jāmaina, lai nākotnē vairs nekad neviens nevarētu rosināt absurdus referendumus par otru valsts valodu vai Latvijas teritorijas nedalāmību.
18. februārī iesim visi! Balsosim „PRET"!

Autore: IVETA GRIGULE,
11. Saeimas deputāte (ZZS)

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px