Mācās ne tikai skolēni, bet savā atbildīgajā darbā zināšanas un praktisko darbību nemitīgi atkārto arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji.
Tādas pārdomas raisījās, 31. oktobrī no malas vērojot VUGD ikgadējās apmācības, kas norisinājās Madonas pilsētas 2. vidusskolā. VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders vērtēja, ka apmācības aizritējušas veiksmīgi un devušas cerēto rezultātu.
– Katru gadu rīkojam šādas apmācības, un arī šogad sadarbībā ar Madonas pilsētas 2. vidusskolu tur tika inscenēts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Šajā laikā bērnu skolā nebija, jo viņiem bija brīvlaiks, tāpēc apmācībās uzsvars tika likts uz personāla un VUGD ugunsdzēsēju glābēju rīcību, komunikāciju un informācijas nodošanu tālāk šādā situācijā. Protams, tika inscenēti arī dūmi, apkārt arī skatītāji sastājās, taču lieks satraukums neradās un visi saprotoši apjauta, ka notiek mācības. Mašīnām braucot, arī nebijām ieslēguši skaņas signālu, lai cilvēkus nesatrauktu. Šādas mācības notiek bieži, piedalāmies arī skolu rīkotajās Drošības dienās, kad ar tehniku braucam uz skolām, stāstām, rādām, nereti arī organizējot mācību evakuēšanos, – komentēja Māris Bulders.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto