Ļaudonieša, Latvijas Nacionālās operas dibinātāja, galvenā diriģenta un direktora, leģendārā Reitera kora dibinātāja Teodora Reitera balva šogad tika pasniegta Madonas mūzikas skolas direktoram kopš 1976. gada Artim Kumsāram.
Tādu lēmumu pieņēma Teodora Reitera fonds, un sestdien, 26. martā, svinīgā sarīkojuma laikā šī balva par mūža ieguldījumu jaunatnes muzikālajā audzināšanā Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē Artim Kumsāram tika pasniegta. Otrs Reitera balvas ieguvējs šogad bija ilggadējais Latvijas Radio mūzikas ierakstu skaņu režisors Jāzeps Arvīds Kulbergs.
Vispirms Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē tika nolasīts Valsts prezidenta Valda Zatlera apsveikums, uzrunu teica mākslas zinātņu doktors Arnolds Klotiņš. Tika atgādināts, ka no 1971. līdz 1976. gadam pēc konservatorijas beigšanas Artis Kumsārs par direktoru strādāja Smiltenes bērnu mūzikas skolā, 1976. gada rudenī viņš atgriezās savā dzimtajā pusē, jo tika aicināts darbā par Madonas bērnu mūzikas skolas direktoru. Līdztekus tam Artis Kumsārs Madonā uzsāka aktīvu koncertdzīves organizēšanu, un Madona kļuva par trešo muzikālāko Latvijas pilsētu. Pēc Kumsāra ierosmes mūzikas skolu sistēmā sāka veidot mūzikas skolu audzēkņu korus, pēc laika – arī pūtēju orķestrus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.03.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
RUTAS VIZĀNES foto