Šodien, 12. martā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs notiek Vidzemes reģiona muzeju direktoru un vadītāju sanāksme.
– Sanāksmē piedalās 26 Vidzemes reģiona akreditēto muzeju pārstāvji, un viens no sarunu tematiem būs muzeju piedāvājums Latvijas simtgadei. Bet sākas tā pulksten 11 ar Madonas novada pašvaldības vadītāja Andreja Ceļapītera uzrunu, kam sekos Vidzemes muzeju prezentācija. Sanāksmē piedalās arī Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns un vecākie referenti Anita Jirgensone, Daina Ratniece, Gundega Dreiblate, kas vadīs sarunu par 2013. gada darba rezultātiem, pamatojoties uz muzeju iesniegtajiem kvantitatīvajiem rezultātiem. Diskutēsim arī par muzeju nozares aktualitātēm, – „Staru" informē Madonas muzeja direktore Līvija Zepa. – Savukārt pēc pusdienām notiks firmas SIA „Injex Baltic" prezentācija – ultraskaņas skaļruņi muzejos. Kolēģiem piedāvāsim iepazīties ar muzeja krātuvēm un vairākām izstādēm: „Nauda Latvijā" (izstāde no muzeja krājuma), „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs", Jūlijs Feders „Ainava" (izstāde no LNMM krājuma) un Māra Maskalāna fotoizstāde „Nagļi. LV-4631".
Autore: BAIBA MIGLONE