Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Radošie tiekas Cesvaines pilī

Redakcija

Autors • 30.12.2008.

Radošie tiekas Cesvaines pilī
Burtu lielums

20. decembrī Cesvaines mūzikas un mākslas skola organizēja pirmo Madonas rajona radošo personību tikšanos Cesvaines pilī, uz ko bija aicināti mūzikas un mākslu skolu skolotāji, mākslinieki, muzeju darbinieki, mākslas salona „Divi torņi" īpašnieces, kā arī Cesvaines domes priekšsēdētājs, izpilddirektors un ilggadēja Madonas rajona kultūras dzīves organizatore Palmira Brice.

Tikšanās programmā iekļāvām salona „Divi torņi" apmeklējumu, ciemošanos jaunajās mākslas nodaļas telpās. Ar Cesvaines muzeju iepazīstināja Dace Birzniece. Pils arhitektūras noslēpumus un savdabību ciemiņiem atklāja aizrautīgs tās pētnieks Kārlis Bandenieks. Muzikālo sveicienu tikšanās dalībniekiem sagatavoja stīgu kvartets – Velga Sokirka, Emma Bandeniece, Beatrise Bandeniece, Daiga Matroze un flautiste Vineta Krēsliņa. Interesantas sagadīšanās dēļ pirmo tikšanos varētu nodēvēt arī par šķiršanos, jo pieņemts likums par novadiem, kura rezultātā sabraukušie viesi turpmāk nebūs viena rajona iedzīvotāji, bet katrs sava novada pārstāvji. Tas izraisīja pārdomas un pārrunas. Vilnis Špats izteica cerību, ka nākotnē tikpat veiksmīgi visi sadarbosies, ja vien būs interese, jo arī mūsu novadā pašreizējās iestādes tiks saglabātas. Palmira Brice ar skumjām atcerējās savus pašdarbības kolektīvus no dažādiem pagastiem, bez kuriem nebija iedomājama Madonas rajona kultūras dzīve, taču daudzi no tiem nākotnē atradīsies citos novados. Kultūras dzīve iegūs jaunu pagriezienu. Aizkustinošu fotogrāfiju un mūzikas virknējumu par notikumiem pilī uz jaunās projekcijas tehnikas demonstrēja Dace Birzniece.

Ar vieglu klavieru un flautas saspēli dalībniekus izklaidēja Ija Voiniča un Vineta Krēsliņa. Vakara noslēgumu pozitīvā un pacilājošā garastāvoklī garantēja īpaši šim vakaram organizētā ģitāristu un sitaminstrumentu entuziastu grupa ROTBAND: Vita Krūmiņa, Imants Spridzāns, Māris Apfelbergs (ģitāra) no Cesvaines un pazīstamais bungu meistars un mākslinieks Andris Džiguns no Ērgļiem. Klātesošie pēc savas izvēles varēja klausīties 70.-80. gadu skaņuplates uz vecā atskaņotāja. Tas atgādināja, cik ātri skrien laiks un kā viss mainās mūsu acu priekšā. Interesenti apmeklēja Kārļa Bandenieka Zaļo māju un novērtēja nezūdošu vērtību saglabāšanas nozīmīgumu. Pavadot šo vakaru, domāju, kā arī turpmāk nesajaukt svētkus ar lētām izpriecām par dārgu naudu. Secināju, ka viss atkarīgs no paša cilvēka attieksmes pret lietām.

Autore: INTA STIENE
Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore

Foto no pasākuma arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px