Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Projekts „Saudzē klimatu!”

Redakcija

Autors • 08.12.2010.

Burtu lielums

8. decembrī Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada pašvaldību un skolu bibliotēku darbinieki viesojās ES mājā Rīgā, lai iepazītos ar ES mājas istabām un piedalītos informatīvā seminārā par ES aktualitātēm, kā arī smeltos zināšanas par klimata mainību un iespējām to saudzēt.

Seminārā bibliotēku darbinieki apskatīja un iepazinās ar ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabu piedāvājumu, tikās ar Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvjiem, smeļoties zināšanas par Eiropas Parlamenta un EPIB, Eiropas Komisijas Briselē un Latvijā darbu un piedāvājumu, kā arī par jauniešiem pieejamajām iespējām. Bibliotēku darbiniekiem bija iespēja noklausīties lekciju par klimatu un klimata mainību.

„Sabiedrības informēšanas projekta par Eiropas Savienības jautājumiem „Saudzē klimatu!"" ietvaros līdz šim jau notikusi lekcija par enerģētiku un klimata mainību, sadarbībā ar „Latvenergo" Energoefektivitātes centru, kurā piedalījās bibliotēku darbinieki no 5 novadiem, kā arī ikviens interesents.

Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada bibliotēkās viesojusies un vēl līdz gada beigām viesosies ceļojošā izstāde par enerģētiku un klimata mainību „Saudzē klimatu!". Izstāde pabijusi Madonas novada Kalsnavas bibliotēkā, Ērgļu novada Jumurdas bibliotēkā, šobrīd tā viesojas Lubānas pilsētas bibliotēkā, dodot iespēju arī Lubānas novada iedzīvotājiem iepazīties ar aktuāliem enerģētikas, energoefektivitātes un klimata mainības jautājumiem.

Līdz 1. decembrim Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada skolu 8.-12. klašu audzēkņi varēja iesniegt savus radošos darbus vai esejas konkursā „Saudzē klimatu!". Jauniešu aktivitāte ir bijusi liela – pavisam iesniegti 49 darbi. Šobrīd konkursa vērtēšanas komisija tos izvērtē.

Šodien, 9. decembrī, pulksten 14 Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē notiks eseju konkursa „Saudzē klimatu!" noslēguma pasākums. Tiks paziņoti konkursa uzvarētāji, kas saņems vērtīgas balvas. Uz konkursa noslēguma pasākumu uzaicināti visi radošo darbu autori, iesaistītie bibliotēku darbinieki un skolotāji.

Autore: ‍DAIGA LAPIŅA,
ES informācijas un uzziņu
lasītavas vadītāja

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px