30. aprīlī reģionālās vizītes ietvaros Ministru prezidente Laimdota Straujuma apmeklēja SIA „Madonas slimnīca".
Tiekoties ar SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāju Arti Stuburu, medicīnas personālu un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru, premjere gan iepazinās ar slimnīcas darbību un rezultatīvajiem rādītājiem, gan uzklausīja bažas saistībā ar šobrīd izstrādes stadijā esošajām veselības aprūpes tīkla vadlīnijām jeb tā dēvēto māsterplānu.
– Mūsu kopējo bažu iemesls ir tā dēvētais māsterplāns, kas saistās ar ilgtermiņa redzējumu par veselības aprūpes jomu nacionālā līmenī. Pirmo reizi tas sadarbībā ar Pasaules Banku tika izstrādāts jau 90. gados, taču nu, sākoties jaunajam ES fondu apguves plānošanas periodam, ir aktualizēts no jauna, un ir iznācis jau pirmais tā starpziņojums. Iepazīstoties ar starpziņojumu, mūs māc bažas, ka plānošana var apstāties universitātes slimnīcu, specializēto medicīnas pakalpojumu centru, kā arī deviņu reģionālo slimnīcu līmenī, aizmirstot par 11 lokālajām slimnīcām, kas atrodas reģionālas nozīmes attīstības centros, – premjerei pauda Artis Stuburs, norādot arī uz citām nepilnībām un iespējamiem trūkumiem veselības aprūpes sistēmā.
Laimdota Straujuma atzina, ka, braucot uz Madonu, viņa apzinājusies, ka apmeklēs vienu no labākajām Latvijas slimnīcām, par kuru līdz šim dzirdējusi tikai pozitīvas atsauksmes, tādēļ viņai bijis svarīgi uzklausīt arī iestādes darbinieku viedokli par veselības aprūpes sistēmu.
– Tuvākajā laikā sāksim plānot 2016. gada valsts budžetu. Man ir bijusi tikšanās ar lielo Rīgas slimnīcu pārstāvjiem, kā arī citiem nozares speciālistiem, taču jāatzīst, ka šo profesionāļu, kā arī Veselības ministrijas ierēdņu skatījums var atšķirties no tā, kāds ir reģionos. Šodien esmu uzklausījusi jūsu bažas, un tās tiks ņemtas vērā, – tikšanās noslēgumā atzina Laimdota Straujuma.