Īsi pirms Jāņiem Vestienā noslēdzās rajona padomes organizētais glezniecības plenērs "Laisma". Šogad aktivitātē, kas notika devīto vasaru, piedalījās apmēram 20 dalībnieku – rajona mākslas skolu pedagogi, mākslinieki no tuvākas un tālākas apkārtnes, arī vietējā pagasta pārstāvji.
– Katram cilvēkam ir kāda svētku diena, kas viņam ir ļoti svarīga, – plenēra noslēguma pasākumā sacīja rajona padomes kultūras darba organizatore Inga Arāja. – Kādam tā ir dzimšanas diena, kādam – Jaungada sagaidīšana, bet tiem, kas vairākus gadus pulcējas Vestienā, viena no šīm svarīgajām svētku dienām ir glezniecības plenēra „Laisma" noslēguma izstādes atklāšana.
Izstāde Vestienas muižas zālē priecēja ar autoru rokrakstu dažādību un izvēlēto krāsu paleti. Tā kā plenēra ietvaros darbojās divas meistardarbnīcas – eļļas glezniecības un akvareļglezniecības -, izstādes darbi galvenokārt bija koši, krāsaini pludinājumi vai sulīgas kompozīcijas eļļas tehnikā. Ainavas, klusās dabas, portreti, ziedi.
– Ar interesi braucu paskatīties, ko esat sastrādājuši šajās plenēra dienās, – uzrunājot klātesošos, teica rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Lai arī laiks māksliniekus nelutināja (bija daudz lietainu dienu), paskatoties uz sagleznoto, kļūst gaiši un saulaini. Tradīcija, kas rajonā aizsākusies pirms deviņiem gadiem, ir produktīva un trāpījusi desmitniekā. Un tas nozīmē, ka gan vestēniešiem, gan māksliniekiem tā arī turpmāk ir nepieciešama. Sabiedrībai un mums visiem ir jākrāj pozitīvās emocijas, un tās var dot radošie cilvēki gan dziedot, dejojot, gan gleznojot.
Priekšsēdētājs uzsvēra, ka ar nākamo gadu rajona padomes, pasākuma galvenā atbalstītāja, vairs nebūs, tāpēc jādomā, kas palīdzēs šo tradīciju turpināt tālāk. „Būs Madonas novads, un, ja jūs teiksiet, ka šī lieta ir jāturpina, tie cilvēki, kas lems par Madonas novada nākotni (un es būšu viens no viņiem), centīsies plenēru „Laisma" neatstāt novārtā.
Labās lietas ir jālolo, un plenēra „Laisma" 10. jubileja visiem tajā iesaistītajiem ir jāsarūpē." Rajona pārstāvis izteica pateicību plenēra organizatoriem un atzina, ka pašos aizsākumos bijusi doma glezniecības plenēru organizēt pa visu rajonu. Tā esamība gleznainajā Vestienā dod pēctecības un atpazīstamības spēku.
Interesanti, ka izstādes atklāšanā uzstājās gan dziesminieks Haralds Sīmanis, gan vietējās skolnieces – vijolnieces. Pusaudzes gluži tāpat kā mākslinieki rādīja savu prasmju attīstību laika ritumā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.06.2009.
OĻĢERTA SKUJAS foto