Iepriekš izdaudzinātā Labklājības ministrijas (LM) iecere ar nākamo gadu atteikties no valsts līdzfinansējuma garantētā minimālā ienākuma (GMI) un dzīvokļa pabalstam, pretī pašvaldībām dodot lielākas tiesības vērtēt pabalstu pieprasītāju, tomēr neīstenosies. Novembra beigās valdība atbalstīja LM pretēju ierosinājumu GMI pabalstu 50% apmērā līdzfinansēt visu nākamo gadu, savukārt dzīvokļa pabalstu – 20% apmērā līdz 2012. gada 30. aprīlim.
Līdz ar to ilgi gaidītā reforma sociālo pabalstu izsniegšanas kārtībā, visticamāk, neīstenosies. Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš pieļāva, ka šādi skaisti solījumi tapuši nākamā gada budžeta veidošanas procesā, taču realitātē lielas izmaiņas sociālo jomu drīzāk neskars.
– Varam vienīgi ieviest kādas iekšējas pārmaiņas pabalstu izsniegšanas kārtībā, varbūt izvirzīt citas prioritātes, taču tas vēl jāapspriež sociālo jautājumu komitejas sēdē. Ir jādomā, kā situāciju labāk sakārtot, arī, kāda nākotne mūs sagaida, sākot ar nākamā gada maiju, kad dzīvokļa pabalsts 100% apmērā būs jāapmaksā pašvaldībai, – komentēja Gundars Riekstiņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.12.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA