Labklājības ministrija (LM) turpmāko gadu laikā par 60% cer samazināt to bērnu skaitu, kuri pašlaik atrodas institucionālajā aprūpē vai bērnunamos, un būtiski palielināt bērnu skaitu, kuri aug ģimeniskā vidē, sociālās kampaņas atklāšanā „Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs" informēja labklājības ministrs Uldis Augulis.
– Jaunajā Eiropas Savienības struktūrfondu plānošanas periodā ir pietiekami lieli līdzekļi, lai mēs šo mērķi mēģinātu sasniegt. Mērķis ir vismaz par 60% samazināt bērnu skaitu bērnunamos. Protams, mums ir jārēķinās, ka ir arī bērni, kas paliek valsts paspārnē, – piebilda Uldis Augulis.
LM nākamgad jaunajās politikas iniciatīvās ir pieprasījusi finansējumu lielākam audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju atbalstam.
Latvijā dzīvo apmēram 360 tūkstoši bērnu, no kuriem gandrīz 8000 ir zaudējuši savu vecāku aprūpi, un nepilni 2000 no viņiem dzīvo bērnu aprūpes institūcijās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA