Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pirms valsts svētkiem saņem apbalvojumus

BAIBA MIGLONE

Autors • 16.11.2015.

Pirms valsts svētkiem saņem apbalvojumus
Burtu lielums

Katru gadu valsts svētku laikā Madonas novada pašvaldība, pasniedzot novada pašvaldības apbalvojumus, saka paldies savējiem – saviem cilvēkiem par nesavtīgu un radošu profesionālo un sabiedrisko darbu, par nozīmīgu ieguldījumu un izciliem sasniegumiem dažādās jomās, vairojot novada labklājību un atpazīstamību.

Ierasts, ka pašvaldības apbalvojumi tiek pasniegti novembrī valsts svētku pasākumu laikā Madonā un novada pagastos. Šogad apbalvojumu pasniegšana Madonas kultūras namā notika 15. novembrī, un tas bija iecerēts kā atsevišķs svinīgs pasākums, kura laikā tika godināti 44 novadnieki un novada draugi, kas sevi apliecinājuši labos darbos, guvuši augstus panākumus savā nozarē vai devuši ieguldījumu novada attīstībā. 15 apbalvotajiem tika pasniegti Madonas novada pašvaldības atzinības raksti, 29 – pateicības raksti. Šogad līdz ar Pateicības vai Atzinības rakstu apbalvotie saņēma arī balvu naudas izteiksmē. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģiskajā un administratīvajā darbā Sarkaņu pamatskolā saņēma bijusī Sarkaņu pamatskolas direktore Baiba Pētersone, tāpat ar ministrijas Atzinības rakstu apbalvoti šīs skolas skolotāji: Jānis Sudārs, Inese Sudāre, Valentīna Liepiņa, Mārīte Lukašuna, kā arī Dzelzavas internātpamatskolas direktore Anita Dadze, kam Atzinības raksts tika pasniegts skolas 50 gadu jubilejas pasākumā 14. novembrī. – Manuprāt, šajā laikā, kad mēs gaidām Latvijas valsts dzimšanas dienu, ir ļoti svarīgi pateikt paldies tiem cilvēkiem, kuri dara katru no mūsu novada pagastiem stipru, stipru mūsu novadu, stipru mūsu valsti, jo mūsu valsts stipra ir tad, ja mēs ikviens, katrs savā vietā, esam stipri, darbīgi un ar pozitīvām domām, ar pozitīvām emocijām, cits citu atbalstoši un uz panākumiem katrā savā iesāktajā darbā orientēti – uzrunājot apbalvotos un viņu viesus, sacīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
– Un jāsaka tā – Latvijas valsts noteikti būs stipra, ja mēs būsim pārliecināti, ar to izjūtu sirdī, ko sauc par patriotismu uz savu dzimto vietu, uz savu novadu, uz savu valsti – uzsvēra Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un turpināja:
– Vakar mēs šajā pašā zālē svinējām Madonas kultūras nama astoņdesmit gadu jubileju un skatījām vēsturi, kā mūsu vectēvi un vecvectēvi par ziedojumiem un ar savu nesavtīgu darbu savulaik uzcēla šo skaisto ēku. Un man tā sajūta bija ļoti izteikta, ka tajā laikā izvirzīt šādu augstu mērķi – uzbūvēt tik varenu celtni, kura bija modernākā, skaistākā ārpus galvaspilsētas, bija milzīga uzdrīkstēšanās, milzīgs panākums mūsu novadniekiem. Taču es domāju, ka arī šajos laikos mēs esam tikpat uzdrīkstēties un izdarīt varoši un spējīgi un arī darām lielas lietas, bet lielas lietas summējas no katra personiskā ieguldījuma. Šodien šajā zālē, kopā esot, teiksim sirsnīgu paldies mūsu novada cilvēkiem par viņu ieguldījumu, godprātīgi darot savu darbu, tā stiprinot gan novadu, gan Latvijas valsti!
Skaistu dāvanu svētku dalībniekiem bija sarūpējis Vidzemes augstienes kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā, kurā, kā sacīja diriģents, šobrīd muzicē 26 mūziķi, no tiem lielākā daļa Madonas novada cilvēku – gan Madonas mūzikas skolas absolventi, gan studenti, gan skolotāji, gan vairāki mūziķi, kas regulāri jau no Arta Kumsāra laikiem piedalās Latviešu mūzikas svētkos Madonā un kurus madonieši jau uzskata par savējiem.
Kamerorķestris bija sagatavojis brīnišķīgu koncertprogrammu – dažādu pasaules valstu komponistu dažādu stilu mūziku, no klasiskās līdz džezam, dzirdējām arī vairāku solistu priekšnesumus, starp viņiem pasākuma dalībniekus iepriecināja arī Madonas mūzikas skolas absolvente, pazīstamā saksofoniste Ilze Lejiņa, kas šobrīd dzīvo Francijā, bet svētku dienās ciemojas Latvijā.
Pēc koncerta sākās apbalvošana, kad Madonas novada atzinības un pateicības rakstus apbalvotajiem pasniedza Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Kā pateicība apbalvoto rokās sagūla daudzie ziedi, liecinot par cieņu un mīlestību, ko viņi guvuši ikdienā, katrs pēc labākās sirdsapziņas darot savu darbu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px