Līdz otrdienas rītam, kā informējām iepriekš, deputātu kandidātu saraksti pašvaldību vēlēšanām bija iesniegti trijos no pieciem bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados – Cesvaines, Varakļānu un Madonas novadā. Šajās dienās tie tika iesniegti arī Lubānas un Ērgļu novadā, bet trešdien vēl viens deputātu kandidātu saraksts (Zaļo un Zemnieku savienības) tika iesniegts Madonas novada domes vēlēšanām.
– Otrdien Ērgļu novada vēlēšanu komisijā tika iesniegts pirmais – vēlētāju apvienības „Mēs Ērgļu novadam" – saraksts, kurā ir deviņi deputātu kandidāti, viņu vidū – arī tagadējais Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. Pagaidām tas ir vienīgais, bet mēs ceram, ka tiks iesniegti arī citi saraksti. Vismaz interesi novada vēlēšanu komisijā ir izrādījuši vēl viena saraksta veidotāji, kas ir konsultējušies, kā saraksts ir jānoformē un kad to var iesniegt. Iespējams, tas šopiektdien arī tiks izdarīts, un varbūt tiks iesniegts vēl kāds saraksts, bet par to, ka vēlēšanās piedalīsies vismaz divi saraksti, esam diezgan droši, – informēja Ērgļu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aivis Masaļskis.
Lubānas novada vēlēšanu komisijā pirmo sarakstu, kā informēja Lubānas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sandra Līcīte, iesniedza vēlētāju apvienība „Mūsu mājas rītdienai", kurā kandidē arī Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, bet vēl viens saraksts varētu tikt iesniegts pirmdien, 22. aprīlī.
Gan Ērgļu, gan Lubānas novadā pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā jāievēlē deviņi deputāti jeb par četriem mazāk nekā 2009. gada vēlēšanās.
Iesniegt deputātu kandidātu sarakstu Madonas novada domes vēlēšanām Zaļo un Zemnieku savienība bija pilnvarojusi Agri Lungeviču, Vitautu Bartušauski un Ilmu Ceriņu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.04.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA