Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pirmajā eirodienā

Redakcija

Autors • 03.01.2014.

Burtu lielums

Pirmajā dienā, kopš sākam lietot eiro, visās "Virši-A" degvielas uzpildes stacijās pieauguši norēķini ar sīknaudu.

Cilvēki vēlas atbrīvoties no latiem un santīmiem, tāpēc cenšas veikt maksimāli precīzus pirkumus ar skaidru naudu. Tai pašā laikā, lai izvairītos no tendences, ka DUS kļūst par naudas maiņas punktu, esam aicinājuši klientus, cik vien iespējams, nenorēķināties ar liela nomināla latu banknotēm. Pircēji to ievēro un ir saprotoši, līdz ar to tikpat aktīvi tiek izmantotas arī maksājuma kartes. Tāpat ir klienti, kuri latu sīknaudu izvēlas mest "Virši-A" izvietotajās ziedojumu kastītēs.
"Virši-A" pirkumu čekos, paralēli lietojot divas valūtas, tiek atspoguļots atlikums eiro, līdz ar to cilvēki rūpīgi seko līdzi, un nekādi starpgadījumi nav novēroti.
Vērtējot cilvēku attieksmi, DUS pārdevēji novērojuši, ka klienti ir pozitīvi noskaņoti pret eiro valūtu. Daudzi izsaka priecīgus komentārus par saņemtu eiro banknoti. Kuriozs gadījums noticis Krustpilī, kur kāds, visticamāk, ārzemēs dzīvojošs pircējs, kurš Latvijā viesojies gadumijā, neesot bijis informēts par Latvijas pāreju uz eiro un ir bijis visai pārsteigts, ka atlikumu saņēmis eiro valūtā.

Autors: JĀNIS RIEKSTIŅŠ,
"Virši-A" valdes priekšsēdētājs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px