Šopavasar savu pirmo izlaidumu svinēja bērni, kuri pirms sešiem gadiem savus pirmos vēl nemākulīgos solīšus spēra Sauleskalna PII „Vārpiņa".
Bērnudārzā viņi mācījās pie jaukajām, mīļajām audzinātājām Inas Martinovas un Gunas Briežkalnes, auklītes Sandras Meieres, ar kurām kopā bija sešus gadus. Šiem mazuļiem dārziņš patiešām bija viņu otrās mājas, no kurām tagad bērni atvadās.
Izlaidums visiem bija īpaši svētki, jo tas notika neierastā vietā – ne bērnudārzā. Bērnu pirmais izlaidums norisinājās Ērgļu novada Rūdolfa Blaumaņa muzejā „Braki". Izlaiduma dienai audzinātājas pamazām gatavojās visu gadu. Paldies par ieguldīto darbu, lai bērniem būtu prieks un jaukas atmiņas! Paldies par skaistajiem, izdomas bagātajiem svētkiem Inai Martinovai, Gunai Briežkalnei, Sandrai Meierei, Sarmītei Balodei, Evitai Šreiberei un bērnudārza vadītājai Agritai Plātei. Paldies sakām arī logopēdei Maijai Rukmanei, kas daudziem mūsu bērniem palīdzēja iemācīt runāt pareizi.
Laiks izlaiduma dienā bija labs, kā pēc pasūtījuma. Saule spīdēja, un arī mazo dzeltenās kantijas – absolventu cepures – priecēja gan bērnus, gan pieaugušos. Izlaiduma dalībnieki bija iemācījušies priekšnesumus un runas, par ko liels prieks mums, vecākiem, un audzinātājām. Pēc svinīgās daļas bērni „Braku" saimnieces Zintas Saulītes pavadībā izstaigāja sētu un uzzināja, kā dzīvoja Rūdolfs Blaumanis. Saimes istabā izspēlēja „velniņus", dzīvojamajā istabā dziedāja un spēlēja. Apskatīja riju, kur savulaik tika kulta labība, un pirtiņu. Svētku izskaņā pie ugunskura, baudot pašu sarūpēto cienastu un lielo bērnudārza kliņģeri, visi atjaunoja spēkus vēl vienai izpriecai vai tomēr grūtam pārbaudījumam. Drosmīgākie mēroja spēkus „Braku" trasītē, kas nemaz nebija tik viegli, jo arī asaras lija. Bet, kad trasīte tika izieta, tad gan bija liels prieks.
Paldies visu vecāku vārdā, un lai arī citiem nākotnē rodas jaunas idejas izlaiduma dienas gavilēm!