Madonā mājaprūpes projekts sākās pagājušā gada 20. oktobrī, un kursi intensīvi turpinās katru sestdienu Madonas pilsētas domes sociālās palīdzības nodaļas telpās Parka ielā 4. Man izdevās pabūt vienā no šiem pasākumiem, kas notika 23. februārī.
Kursu koordinatore Madonas rajonā Rudīte Kumsāre ievadam pastāstīja: – Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs piedāvāja iecirkņiem mājaprūpes apmācības kursus. Tā kā diakonijas darbu vadu draudzē un mazliet piepalīdzu Madonas prāvesta iecirknī, man piedāvāja koordinēt vienu mācību grupu. Arī pati piedalos mājaprūpē, un man likās ļoti svarīgi, lai izglītoties turpinātu arī mani kolēģi šajā jomā, tāpēc piekritu veidot grupu. Izplatīju informāciju visās iecirkņa draudzēs un visur, kur iespējams, un sākotnēji pieteicās 30 cilvēku, laika gaitā dažādu iemeslu dēļ 10 no viņiem "atbira".
Rudīte Kumsāre uzsver, ka Madonā mājaprūpe ir sākusies pasen, bet tagad sākusi kvalitatīvi pilnveidoties līdz ar Gundara Riekstiņa darba sākšanu sociālajā jomā. Aprūpe izveidota četros līmeņos, tajā skaitā mobilā brigāde. Līdz tam jau arī aprūpētāji gāja pie cilvēkiem, taču no viņiem vēl netika prasīta nekāda profesionāla izglītība, sakarā ar to varēja rasties un arī radās problēmas.
– Esam izveidojušies par jauku kolektīvu ar kopīgām interesēm. Šosestdien, 8. martā, dosimies pieredzes apmaiņā uz Rīgu, uz aprūpes centru Ūnijas ielā, bet vakarā Nacionālajā teātrī apmeklēsim Paula Putniņa lugas "Pusdūša" izrādi.
Paldies Irinai un Sergejam Uhanoviem, kas katru sestdienu mums piedāvā siltas pusdienas, un grupā ir tāds jaukums, ka no Grostonas skolas pie mums bieži uz nodarbībām ierodas Gita Sīmane ar pašceptām tortēm un citiem kulinārijas brīnumiem, lutina mūs. Vēl ļoti interesants pasākums mums bija uz Ziemassvētkiem, kurā piedalījās mūziķis Haralds Sīmanis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.03.2008.
Autore: ASTRA ZAGORSKA