Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu 1.-4. klašu audzēkņi, kā arī citi šī vecuma bērni pagājušajā nedēļā piedalījās dienas nometnē „Vasarraibumi".
Nometne ik darbdienu no pulksten 9.30 līdz 16.30 notika Madonas bērnu un jauniešu centrā Saules ielā 9. Nometnes vadītājas pienākumus pildīja Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Vija Pelše, kā skolotāji strādāja Danute Vēze, Māris Karlsons un Ieva Repša.
Bērni darbojās pulciņos, mācījās praktiskas iemaņas (ar materiāliem tika nodrošināti), paši organizēja pasākumus un konkursus. Katrai dienai bija savs vadmotīvs: pirmās dienas tēma bija draudzība, otrās – kustība, trešās – skaistums, ceturtās – daba, piektās – vaļasprieks.
Taujāti, kāpēc izvēlējās būt nometnē, uzrunātie bērni stāstīja: Rojs – „Nometnē esmu pirmoreiz, piedalīties ieteica mamma", Dana – „Mājās nebija ko darīt un mani atsūtīja uz nometni", Antra – „Atnācu tādēļ, ka jau iepriekšējos gados pārliecinājos, ka nometnēs ir jautri un vienmēr te ir ko darīt", Ieva – „Brīvlaikā bieži dodos uz laukiem pie vecāsmammas, bet vispirms gribēju būt nometnē", Jēkabs – „Mamma lika, un es pats arī gribēju", Ingars – „Uz nometni atnācu tāpēc, ka gribēju pamēģināt, kā tas ir – būt nometnē, te esmu pirmo reizi un neesmu vīlies", Elīna – „Mamma ieteica, un man patīk", Helēna – „Mājās nebija ko darīt, tāpēc pieteicos. Patīk, ka nometnē nav garlaicīgi".
Lai katra diena būtu piepildīta, nometnes vadītāja ar saviem palīgiem bija sarūpējusi daudzveidīgu programmu. Bērniem notika nodarbības estrādes mūzikas studijā, vokālā ansambļa pulciņā un pulciņā „Mācīsimies kopā ar mājdzīvniekiem", ko vada pedagogi: Edmunds Vestmanis, Inga Avišāne, Ingūna Tihomirova. Pēc darbošanās „Ziķu" dārzniecībā – vizīte laikraksta „Stars" redakcijā, lai iepazītos, kā top reģionālais laikraksts. Otrdien bērni piedalījās nodarbībās zīmēšanas un tehniskās modelēšanas pulciņos, ko vada Danute Vēze un Ināra Meikališa. 9. jūnijā visi devās uz bioloģisko dabas sētu „Aparēni" Vestienas pusē, bet pēc tam veica pārgājienu „Uz māju pusi". 10. jūnijā notika debates par tēmu „Kas ir skaistums?". Bērni ciemojās atpūtas centrā „Efeja", notika arī modes skate „Ātri un ērti" un nodarbības kustību un floristikas pulciņos, ko vada Vineta Blumberga un Karīna Ravinska. Īpašs laiks tika atvēlēts ieskatam Madonas mākslas skolā, kur nometnes dalībnieki iztaujāja skolas direktoru Haraldu Dirnēnu. 11. jūnijā katram bija jāpadomā, kā atklāt savu vaļasprieku. Ierosmei visi apskatīja leļļu izstādi Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā, un tad jau paši gatavojās noslēguma pasākumam.
– Pēc vaļaspriekiem nometnes 24 bērni sadalījās trijās grupās: vingrotāji, rekordu ieguvēji un dejotāji, – atklāja nometnes vadītāja Vija Pelše. – Katrai grupai bija viens kopīgs priekšnesums, ar ko tā uzstājās publiski.
Šogad bija ļoti simpātiski, jauki un sprigani bērni. Viņiem viss interesēja, pēc vizītes mākslas skolā visi, piemēram, gribēja iestāties šajā mācību iestādē.
Sarunā ar bērniem uzzināju, ka „Ziķu" dārzniecībā viņi ravēja un laistīja puķes, nesa pasūtījumus klientiem un skatījās, kā tiek gatavoti vainagi.
– Man patika, ka varēju sadraudzēties ar bērniem un tas, ka skolotāji dalīja krāsainas spalvas, no kurām varēju uztaisīt vēdeklīti, – iespaidos dalījās Ieva. Ramona uzsvēra, ka viņai paticis pirmās dienas iepazīšanās brīdis, kad tika dziedātas draudzības dziesmas, ritēja spēles.
– Man ļoti patika, ka visu darījām kopā un ka mums deva krāsainas spalvas, – apliecināja Anna. – Melnās – tas nozīmē sliktu uzvedību, krāsainās – labu. Puiši kā indiāņi spalvas lika matos vai pie cepurēm, meitenes gatavoja vēdeklīšus.
– Man šajā nometnē patika tas, ka pa dienu varēja būt aktīvs un darboties kopā ar bērniem, bet vakarā – braukt mājās, – neslēpa Linda. – Citās nometnēs jāpaliek pa nakti, bet ne vienmēr to gribas.
– Patika draugi, nometnē satiku zēnus, ar kuriem biju kopā pagājušajā nometnē, patika spēlēt bungas, – vēstīja Reinis.
Bērni slavēja skolotājus un programmu, ka nekas neesot atkārtojies no iepriekšējiem gadiem. „Nedēļa bija par maz, gribētos nometni trīs nedēļu garumā!"
Uz jautājumu, kas vēl jāpaveic vasarā, daudzi atbildēja, ka jūlijā brauks uz Rīgu, kur piedalīsies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, daži piedalīsies sporta nometnē Madonā. – Sporta nometne notiek Smeceres silā, tur ziemā slēpojam, bet vasarā braucam ar rolleriem un skrienam, – informēja Kima.
Konkursa uz dienas nometni „Vasarraibumi", par laimi, nebija, visi bērni, kas pieteicās, arī tika. Madonas bērnu un jauniešu centra pedagogi līdzšinējos gados vasarā organizēja vairākas nometnes, šogad ierobežotā finansējuma dēļ viņi skolēniem varēja piedāvāt tikai divas aktivitātes: nometni „Vasarraibumi" un pasākumu jauniešiem „Ar teltīm, odiem un domubiedriem", kas no 14. līdz 16. jūnijam notiek Praulienas pagasta „Nometņu salā".
– Vasaras nometnēs kā pedagogs piedalos katru gadu, – atklāja Māris Karlsons. – Tās mēdz būt ļoti dažādas: lieliem un maziem bērniem, ar dažādām interesēm un ievirzēm. Nometne „Vasarraibumi" bija jauka ar to, ka bērni bija ļoti draudzīgi un laiks, izņemot pārgājiena dienu, bija visumā patīkams.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto