Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Piedalās Bānīša svētkos

Redakcija

Autors • 08.09.2008.

Piedalās Bānīša svētkos
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā šaursliežu bānīša Gulbene-Alūksne svētkos piedalījās arī mūsējie – Sarkaņu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Labākie gadi".
Šaursliežu bānītis Gulbene-Alūksne (1903) ir vienīgais šaursliežu dzelzceļa posms Baltijā, kurā notiek regulāra satiksme.

6. septembrī Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļš atzīmēja 105. dzimšanas dienu, kas bija neparastāka nekā citus gadus. Pirmo reizi bānītis veica 11 reisu visas dienas garumā: 5 reisus no Gulbenes uz Alūksni un 6 reisus no Alūksnes uz Gulbeni.

Uz bānīša dzimšanas dienas braucieniem varēja iegādāties dienas biļeti un saņemt aproci, kas kalpoja kā ieejas biļete visos 11 reisos, tādējādi svētku viesi varēja jebkurā laikā pārvietoties starp stacijām un piedalīties koncertos un lustēs četrās stacijās: Gulbenē, Stāmerienē, Papardē un Alūksnē.

Katrā stacijā bija atšķirīga svētku tēma un programma. Mūsu rajona tautas mākslas kolektīvs „Labākie gadi" kuplināja svētku sadaļu Stāmerienē.

– Uz Bānīša svētkiem saņēmām uzaicinājumu Gulbenē, kur šovasar piedalījāmies Gulbenes pilsētas svētku programmā, – atklāj kolektīva vadītāja Daiga Maderniece. – Stāmerienes kultūras nama vadītāja mūs palūdza kuplināt Bānīša svētku programmu ar senajām balles dejām: deju „Vēju stundā", „Pie Dzintara jūras" un citām, ko izpildām zilajos tērpos. Apguvām arī četras jaunas dejas, un kopumā kolektīvs (11 pāru) nodejoja astoņas dejas. Programmu vadīja „Mūžīgais unisons" jeb aktieri Jānis Paukštello, Andris Bērziņš un Varis Vētra. Uzstājās arī Stāmerienes kultūras nama amatierteātris, Rīgas cirks un moderno deju grupa „Savanna". Publiku piesaistīja amatnieku preču tirdziņš un umurkumurs jeb stabs ar dāvanām, pēc kurām rāpties.

– Labi atpūtāmies, izdancojāmies, sakrājām daudz spilgtu iedvesmas mirkļu, – vaicāta par noskaņojumu Bānīša svētkos, atzīst Sandra Pulkstene.

Septembrī kolektīvs nedaudz atpūtīsies, jo pēc XXIV Dziesmu un XIV Deju svētkiem Rīgā nav iznācis elpu atvilkt: divas dienas ar divām deju programmām aizvadītas Gulbenes pilsētas svētkos, pēc tam sekoja gatavošanās Bānīša svētkiem, sezonai punkts pielikts tikai 6. septembrī.

– Jauno sezonu uzsāksim 16. oktobrī, – informē kolektīva vadītāja Daiga Maderniece. – Tad Sarkaņu pagasta tautas namā „Kalnagravas" publiku aicināsim uz „Labāko gadu" sezonas atklāšanas koncertu.

Autore: INESE ELSIŅA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px