Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēto pirmreizējo bezdarbnieku skaita pieauguma temps kopš marta beigām ir samazinājies.
NVA direktore Baiba Paševica norāda, ka tā ir pozitīva tendence, lai gan nav pamata domāt, ka bezdarba līmenis tuvākajā laikā varētu stabilizēties. Piemēram, pēdējās nedēļas laikā, līdz 20. aprīlim, bezdarbnieku skaits pieaudzis tikai par 0,1%, sasniedzot 11,1% jeb 121 307 reģistrētos bezdarbniekus.
Līdzīga situācija vērojama arī Madonas rajonā. Nodarbinātības valsts aģentūras Madonas filiāles vadītājas vietniece Lilita Pavloviča informē, ka bezdarbnieku skaits uz 19. aprīli mūsu rajonā sasniedzis 11,7%, un tas joprojām ir augstāks nekā valstī kopumā, reģistrējušies 2337 bezdarbnieki. – Salīdzinot ar 31. martu, bezdarbnieku skaits palielinājies par 101. Temps arī mūsu rajonā, salīdzinot ar janvāri un februāri, ir nedaudz samazinājies, taču joprojām skaits turpina augt. Ir pat grūti izcelt kādu konkrētu profesiju, kur cilvēki tiek vairāk atbrīvoti. Bezdarbs skar gan vienkāršus strādniekus, gan labus speciālistus, – skaidro Lilita Pavloviča.
Eksperti lēš, ka bezdarba līmenis šogad Latvijā varētu pieaugt pat līdz 15%.
Autore: BAIBA MIGLONE