14. jūnijā, dienā, kad Latvijas karogi plīvoja sēru noformējumā, daudzviet Latvijā tika rīkoti piemiņas pasākumi komunistiskā genocīda upuru atcerei. Centrālais pasākums notika pie Brīvības pieminekļa Rīgā, un tajā piedalījās arī Cesvaines vidusskolas skolēni.
Cesvaines vidusskolas centīgākajiem mācību darbā, veiksmīgākajiem olimpiādēs, kā arī sabiedriski aktīvākajiem skolēniem jau ne pirmo gadu jūnija vidū tiek piedāvāta ekskursija ar galveno mērķi – dalību ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Visas izmaksas, kas saistās ar šo braucienu, sedz skolas labvēle Greta Bakšas kundze, viņai par to jāteic liels paldies.
Bakšas kundzes mudināti, skolēni neilgi pirms pasākuma sākuma vienojās latviešu tautasdziesmā, aizkustinot gan paši sevi, gan arī apkārtējos. Vēlāk visi kopīgi devāmies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, neaizmirstot pavērties augšup uz trim zvaigznēm, kas simbolizē Latvijas brīvību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2012.
Autore: RITA TURKINA,
Cesvaines vidusskolas
12. klases skolniece
SARMAS KURMES foto