Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Peldsezonai — zaļā gaisma

Redakcija

Autors • 20.05.2010.

Peldsezonai — zaļā gaisma
Burtu lielums

Speciālisti ir izpētījuši, ka Latvijā peldēšanas sezona ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, kas nozīmē – šajās karstajās dienās var droši doties uz tuvējo peldvietu atveldzēties. Taču atpūtnieki Madonā iecienītajā karjera ezerā ir manīti peldamies jau pirms oficiālā peldsezonas sākuma.

Neraugoties uz to, ka skolēnu brīvlaiks un atvaļinājumu bums vēl nav sācies, arī darbdienās pie ezera var sastapt gan peldētājus, gan sportistus, gan dabas baudītājus. Šajā nedēļā visi kā viens apgalvo – ūdens ir silts, gluži kā vasarā. Romānu Ližbovski pie karjera ezera peldvietas sastapām, ķerot saules starus, taču arī peldēt viņam patīk. Izrādās, sezonu viņš atklājis jau 14. aprīlī.

– Pagājušajā gadā pirmo reizi nopeldējos 15. aprīlī, bet šogad gribējās „rekordu" pārspēt par vienu dienu. Aprīlī gan ūdens bija ļoti auksts, bet tagad – labāku nevar vēlēties. Nedaudz neomulīgi ir peldēt virs aļģēm, kas šogad nez kāpēc ir pat redzamas uz ūdens virsmas. Varbūt to augšanu kaut kādā veidā ietekmē kaiju daudzums ezerā vai tām ir labvēlīgs pēkšņais un ilgstošais siltums, kas, tāpat kā mūs, cilvēkus, vilina saulītē, – sprieda Romāns Ližbovskis.

Satikām arī madonietes Jūliju un Ņinu, kas sezonu atklājušas 15. maijā – gluži vai kā pēc grāmatas. Viņas labprāt izmanto iespēju, ka atpūtnieku pie ezera vēl nav pārāk daudz, taču tajā pašā laikā visus aicina izbaudīt silto ūdeni. Jūlija iepriekš ir apmeklējusi ūdens aerobikas nodarbības, tāpēc tagad vingrinājumus abas ar draudzeni pilda nevis baseinā, bet turpat ezerā. Jautātas par to, cik abas ir apmierinātas ar sakoptību un atpūtniekiem nepieciešamā nodrošinājumu, Jūlija un Ņina atbildēja: – Kopumā viss ir, kā vajag. Ģērbtuves ir, smilts ir, ūdens ir – ko vairāk peldētājam vajag? Mēs šeit parasti uzturamies tikai kādu pusstundu, tāpēc par kā trūkumu īpaši nesūdzamies. Tiesa, krastā pretim volejbola laukumam nav sabiedriskās tualetes, kas varētu būt problemātiski tiem, kuri šeit atpūšas ilgāk. Mēs vienīgi varētu vēlēties, lai pie paša krasta esošās aļģes tiktu izvilktas ārā.

Arī Romāns Ližbovskis piekrita, ka tualešu jautājums nav līdz galam sakārtots. Tai pašai vienīgajai tualetei pie volejbola laukuma pa ziemu kāds norāvis durvis. Viņš atcerējās laikus, kad tualete pa ziemu tika aizvesta, lai nebūtu lieka kārdinājuma vandaļiem vai tiem, kas meklē iekurus.

Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris atzina, ka tumšajos gada mēnešos šis tas pie karjera ezera ir salauzts. Drīzumā plānots to saremontēt (tai skaitā arī tualeti), labiekārtot esošo, taču no jauna nekas netiks taisīts vai veidots.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px