Pēc skolēnu rudens brīvlaika, kas ilgst no 27. oktobra līdz 2. novembrim, skolēni visā Latvijā trīs reizes nedēļā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus.
Programmas skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem „Skolas auglis" mērķis ir bez maksas nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus, palielināt šo produktu patēriņu skolēnu uzturā, mainīt skolēnu ēšanas paradumus un paplašināt viņu zināšanas par veselīgu uzturu un svaigu augļu un dārzeņu nozīmi tajā. Paredzēts, ka bezmaksas augļus un dārzeņus skolēni saņems no 3. novembra līdz 2015. gada 27. februārim.
Latvijas skolām tiks piegādāti āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni, kāļi vai asorti porcijas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli un burkāni. Esam saņēmuši informāciju, ka augļi Madonas novada skolām tiks piegādāti no zemnieku saimniecības „Jāņkalni", kas atrodas Vestienas pagastā. Kā zināms, skolēniem piedāvātajiem augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 km.
Autore: INESE ELSIŅA