Naktī uz 22. jūliju Madonas slimnīcā noticis savdabīgs incidents, triju vīriešu
kompānijai patvaļīgi iekļūstot infekciju nodaļas telpās un vienu no telpām aizdedzinot,
informēja slimnīcā.
– Incidents notika nakts laikā -trīs vīriešu kompānija, izmantojot to, ka atvaļinājumu laikā infekciju nodaļa uz mēnesi ir slēgta, ar mērķi atrast spirtu iekļuva nodaļas telpās. Grūti spriest, vai tādēļ, ka neko daudz neatrada, vai meklēto neatrada vispār, uzlauztajā kabinetā pārkāpēji iededzināja uguni. Kabinetā radīti samērā niecīgi bojājumi – bojātas mēbeles un apdegusi viena siena, – skaidroja SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs.
Viņš arīdzan piebilda, ka tās nakts dežurējošais uzņemšanas nodaļas ārsts dr. Ivars Pudāns bijis tas, kurš nekavējoties pamanīja, ka iedarbojusies skaņas signalizācija, un atbilstoši situācijai uzreiz reaģēja. – Protams, trauksmes signalizācija darbojas arī uz centrālo pulti, taču tā neatrodas slimnīcas telpās. Uz vietas šādos gadījumos iedarbojas gaismas un skaņas signāli, līdz ar to iespējama diezgan operatīva atbilstošo dienestu – apsardzes, policijas un ugunsdzēsēju – iesaiste notikuma novēršanā, – sacīja Artis Stuburs.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse laikrakstam apstiprināja, ka sakarā ar šo noziedzīgo nodarījumu aizturētas trīs personas. – Pamatojoties uz tiesas lēmumu, vienai no iesaistītajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem diviem soda mērs nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Vainīgās personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā un tikušas tiesātas, – informēja Sintija Virse.
Policijas pārstāve apstiprināja arī faktu, ka iekļūšanas motīvs infekciju nodaļas telpās bijis izdarīt zādzību.