Madonas muzeja izstāžu zālēs ziemā un pavasarī bija iespēja atstāt ziedojumu grafiķes Vitas Mālnieces (1960-2011) kapavietas izveidei Ļaudonas kapos.
Maija beigās muzejā ieradās Vitas māsa Mārīte Gulbe, lai saņemtu cilvēku saziedoto naudu. Ziedojumu kastītē saliktā summa ir Ls 158,75. Pateicība ikvienam, kurš atcerējās kādreizējo muzeja mākslas nodaļas vadītāju un grafiķi Vitu Mālnieci!
– Pieminekli Ļaudonas kapos uzlikām 1. jūnijā, – pastāstīja Mārīte Gulbe. – To veidoja Aivara Kerliņa uzņēmums Cēsīs. Piemineklī iegravēts Vitas zīmējums „Snieg". Kapavieta līdz ar to ir sakārtota, kopiņai uzlikta granīta apmalīte.
30. jūnijā Ļaudonas kapos būs kapusvētki. Mūžībā pāragri aizsauktajai māksliniecei Vitai Mālniecei tie būs jau otrie tai saulē.
Autore: INESE ELSIŅA