Pateicības diena jeb pasākums "Paldies 2012" Madonā, Parka ielā 4, pagājušajā piektdienā, 7. decembrī, pulcēja kuplo nevalstisko organizāciju saimi un viņu brīvprātīgos palīgus.
Lai Pateicības dienas pasākums varētu notikt, Madonas NVO atbalsta centrs Madonas novada pašvaldības projektu konkursā iesniedza projektu "Paldies 2012". Pateicoties saņemtajam atbalstam, tika sarūpēti apsveikumi un radīti svētki visiem, kas pilda savu sūtību un veic nozīmīgu sabiedrisku darbu.
Paldies – mazs vārds, bet cilvēkiem, kas to dara no sirds un bez materiālās atlīdzības, tas ir svarīgi, ka viņu veikumu novērtē. Pasākumā pulcējās ļaudis, kas regulāri atbalsta savu biedrību pasākumus, kalpo tiem, kam klājas grūtāk, kas piedalās zupas virtuves darbā, saiņo pārtikas pakas, dodas pie vientuļajiem un rūpju ģimenēm mājās, gādā humānās palīdzības sūtījumus, nogādā tos adresātiem, kas strādā bez atlīdzības, neskaitot stundas, bieži vien ikdienā nesaņemot sava darba novērtējumu. Ko sabiedriskās organizācijas darījušas sabiedrības labā, varēja redzēt prezentācijā, ko komentēja pasākuma vadītāja Rita Vecozola.
Par visiem labajiem darbiem, kas šajā gadā paveikti, paldies kopā ar pateicības rakstu, ziediem teica Madonas novada domes deputāts Kaspars Udrass un Madonas Invalīdu atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Lidija Spilberga. Savukārt biedrību vadītāji papildināja katra nominētā brīvprātīgā palīga veikumu, tuvāk raksturojot darbības jomu.
Paldies saņēma Madonas diakonijas centra, Madonas diabēta biedrības, Madonas Grāmatu draugu biedrības, Politiski represēto biedrības, biedrības "Mēs saviem bērniem", Madonas nevalstisko organizāciju atbalsta centra, Madonas Invalīdu atbalsta centra, Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas, Madonas pensionāru biedrības, Bērzaunes pagasta bērnu un jauniešu apvienības "Rīts" aktīvisti.
To, ka ir grūti novērtēt brīvprātīgo palīgu darbu, pasākumu vadot, uzsvēra Rita Vecozola, kas darbojas Madonas diabēta biedrībā. Madonas Invalīdu atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Lidija Spilberga piebilda, ka visiem, kas strādā sabiedriskajās organizācijās, veic sabiedrībai nozīmīgus lielākus un mazākus darbus bez atlīdzības, ir kopīga iezīme – viņos mīt brīvprātīgā darba gariņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto