Novembrī Madonas novada pašvaldības darbiniekiem norisinājās SIA „Media Control" rīkotās ugunsdzēsības praktiskās apmācības. To laikā dalībnieki gan apguva teoriju par ugunsdrošību, gan katrs darbinieks iemēģināja roku liesmu nodzēšanā ar ugunsdzēšamo aparātu praktiskajā daļā.
Ugunsdrošības speciāliste Dagnija Dauģele uzsver, ka šādas ugunsdrošības apmācības arī ar praktisko daļu iestādēs un uzņēmumos ir jāveic reizi gadā, kam var piesaistīt VUGD vai ugunsdrošības speciālistus, kā šajā gadījumā.
– Ir iestājies gada tumšais laiks, kad biežāk izceļas ugunsnelaimes. Tam iemesli var būt visdažādākie, viens no tiem – it kā nevainīga svecīšu aizdegšana uz valsts svētkiem, adventa vainagā vai uz Ziemassvētkiem, kad neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie ugunsgrēka. Ja nelaime atgadījusies, cilvēkiem ir svarīgi neapjukt, bet gan zināt, kā rīkoties, un mācēt pielietot ugunsdzēšamo aparātu – tāpēc šādas apmācības ir ļoti nepieciešamas, – teic Dagnija Dauģele.
Pārsvarā iestādēs un birojos ugunsgrēka izcelšanās iemesls var būt īssavienojums elektroiekārtās vai jau minētā neuzmanīgā rīcība ar uguni.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto