Turpinoties "Stara" konkursam "Oriģinālākā pastkastīte", saņemam arī vairākus ieteikumus. Nesen paviesojāmies Silvas un Margoņa Akmeņu mājās Cesvaines novadā, kas tiek atjaunotas pēc ugunsgrēka.
– Pastkastīte netika cietusi, tā mums ir tā pati vecā, nestandarta. Koku, pie kā piestiprināta pastkastīte, atradām mežā. Vasarā tas skaisti izskatās, apaudzēts ar vīnstīgām, bet kastīti uzmeistaroja vīrs, – pastāstīja Silva Akmene.
Vīrs Margonis piebilda, ka kastīte laikam izskatās pēc būrīša, jo putni mēdz ielidot un izveidot ligzdu:
– Pastnieks liek iekšā sūtījumus, bet… kastītes apakšā atradām oliņas. Žēl, bet putniņiem nekas neizdevās, jo kāds smagāks sūtījums bija oliņas sašķaidījis.
Stāstot par mājas atjaunošanu, saimnieki novērtēja līdzcilvēku atbalstu un palīdzību: – Daudz zaudējām, bet reizē arī sapratām, cik mums ir nozīmīgas šīs mājas. Bija doma – vairs neatjaunot, necelt. Taču pamazām vien pašu rokām viss tiek atjaunots un top daudz labāks, nekā bija, jo tiek uzlabots. Patiešām ir tā – kaut ko zaudē, bet kaut ko arī iegūst.