Šovakar kultūras pilī „Ziemeļblāzma" notiek Latvijas Ārstu biedrības organizētā „Gada balvas medicīnā 2015" svinīgā pasniegšanas ceremonija.
Ikviens Latvijas iedzīvotājs no pērnā gada 24. novembra līdz šā gada 15. janvārim varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu šādās nominācijās: „Gada ārsts", „Gada zobārsts", „Gada farmaceits", „Gada funkcionālais speciālists", „Gada māsa", „Gada vecmāte", „Gada ārsta palīgs". Šogad Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) balsojumā kopā balsots vairāk nekā 5000 reižu.
Prestižās gada balvas ieguvējus sabiedrība uzzinās rīt, 13. februārī, pulksten 15.15 LNT kanālā skatoties „Gada balvas medicīnā 2015" pasniegšanas ceremoniju. Pavisam tiks pasniegtas 12 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona īpaši šim notikumam izstrādātu oriģināldarbu – „Dzīvības asnu", kurš simbolizē visvērtīgāko un dārgāko, kas pieder ikvienam no mums, – dzīvību un veselību.
Kā uzsver LĀB mediju projektu vadītāja Sendija Burka-Šaicanova, pieredze rāda, ka sabiedrības balsojumos visaktīvāk balso Latgales iedzīvotāji. Tā tas bijis arī balsojumā par labākajiem mediķiem. Divi pretendenti uz „Gada ārsta" balvu strādā tieši Latgalē, arī nominācijās „Gada zobārsts", „Gada farmaceits" un „Gada māsa" ir pārstāvji no Latgales. Cilvēki teikuši paldies gan ārstam, kurš ārstēja veikala „Maxima" traģēdijā cietušo Mārtiņu, gan vecmātei, kura palīdzējusi nākt pasaulē jau trim ģimenes paaudzēm, gan farmaceitam, kas prot atrisināt arī tādu situāciju, kad cilvēks atnāk uz aptieku pēc „mazajām baltajām tabletītēm, kas pagājušajā reizē labi palīdzēja".
Pacienti šogad balsoja par gada labāko ārstu, zobārstu, farmaceitu, funkcionālo speciālistu, māsu, vecmāti un ārsta palīgu. Katrai nominācijai ir pieteikti trīs pretendenti, un prieks, ka nominācijā „Gada māsa" viena no nominantēm ir SIA „Ērgļu slimnīca" medicīnas māsa Ieviņa Ābeltiņa.
Tradicionāli „Gada balva medicīnā" tiks pasniegta arī nominācijās „Gada cilvēks medicīnā", „Gada notikums medicīnā", „Gada slimnīca", „Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā". Šogad balvu par mūža ieguldījumu saņems onkoloģe Sarmīte Baltkāje, kā arī mūsu novadnieks, bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.