Madonas pilsētas domes kārtējās sēdes sākumā domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts aktualizēja nepieciešamību pieņemt grozījumus pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja atlīdzības noteikšanā, un šis jautājums tika iekļauts domes darba kārtībā.
Domes izpilddirektors Ā. Vilšķērsts informēja, ka ar 2009. gada 1. aprīli ir stājušies spēkā grozījumi likumā „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām". Saskaņā ar likuma spēkā esošās redakcijas 14. pantā noteikto, kapitāla daļu turētāja pārstāvis pienākumus pilda savu amata pienākumu ietvaros un atlīdzību par šo pienākumu pildīšanu saņem attiecīgajam amatam noteiktās mēnešalgas ietvaros, izņemot gadījumu, ja kapitāla daļu turētāja lēmumu pieņemšanas tiesības ir nodotas pilsētas domes struktūrvienības vadītājam, kam ir uzticēta pašvaldībai piederošo kapitāla daļu pārvaldīšana. Šajā gadījumā atalgojuma veidu un apmēru kapitāla daļu turētāja pārstāvim nosaka dome.
Dome nolēma ar šā gada 1. aprīli pārtraukt atlīdzības izmaksu no pašvaldības kapitālsabiedrības SIA „Madonas namsaimnieks" un SIA „Madonas siltums" līdzekļiem pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvim šajās kapitālsabiedrībās.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA