Otrdien Madonu apmeklēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars, kas ar vietējiem vēlēšanu komisiju un iecirkņu vadītājiem no visa bijušā Madonas rajona teritorijas pārrunāja ar vēlēšanu gaitu saistītos jautājumus.
Madonas pilsētas 1. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Andris Rieba „Staram" pastāstīja, ka būtiskākās izmaiņas uz 10. Saeimas vēlēšanām būs tās, ka ir saīsināts vēlēšanu laiks – no pulksten 7 līdz pulksten 20. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās vēlētāji iecirkņos balsot varēja līdz pulksten 22.
– Jaunums ir arī tas, ka vēlēšanu novērotāji var reģistrēties Rīgā CVK, kur viņi tiks norīkoti uz konkrētiem iecirkņiem. Madonas pilsētā būs divi vēlēšanu iecirkņi, tie atradīsies Madonas kultūras namā un tā filiālē kinoteātrī „Vidzeme". Iecirkņu skaits, manuprāt, ir pilnīgi pietiekams. Cilvēki atšķirībā no pašvaldību vēlēšanām nebalso pēc pieraksta, līdz ar to madonietis var balsot, piemēram, Rīgā un otrādāk. Mūsu vietējie vēlēšanu iecirkņi varēs strādāt bez problēmām, jo tajos darbosies cilvēki, kuriem šis process nav svešs, un tie nebūs jāapmāca. Uz 10. Saeimu atšķirībā no pagājušajām vēlēšanām ir arī mazāks sarakstu skaits, vien 13, – norādīja Andris Rieba.
Atgādinām, ka 10. Saeimas vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 2. oktobrī, sestdienā. Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS