Pagājušās nedēļas nogalē daļai iedzīvotāju nepatīkamu pārsteigumu sagādāja ziņa, ka ikmēneša tirgus oktobrī, kā ierasts – otrajā sestdienā, tomēr nenotiks, līdz ar to vēl Kartupeļu svētkos ieplānotā došanās uz Saieta laukumu arī šajā datumā šoreiz gāja secen gan tirgotājiem, gan pircējiem. Vilšanos vēl vairāk pastiprināja siltais un saulainais laiks, kāds bija gan sestdien, gan svētdien.
Vairāki laikraksta lasītāji zvanīja „Stara" redakcijai un jautāja – kā tas varot būt, ja, iepērkoties Kartupeļu svētkos, tirgotāji teikuši, ka nākamreiz Madonā būšot sastopami 12. oktobrī, kā arī lūdza noskaidrot – kas un kad pieņēma lēmumu atcelt tradicionālo ikmēneša tirgu oktobrī. Laikrakstā „Stars" 11. oktobrī publicētajā rakstā „Gatavo uzlabojumus tirgus organizācijā" tas neesot skaidri pateikts.
Tas, ka tirgus oktobrī nenotiks, Kartupeļu svētku norises dienā nebija zināms arī Nadeždai Seļmai. Iekasējot tirgus nodevu, arī viņa tirgotājiem teica – tagad tiksimies 12. oktobrī! To, ka 12. oktobris ir izsvītrots no šā gada tirgus norises datumiem, viņa uzzinājusi tikai vēlāk un tad par to informējusi arī tirgotājus, kas gan pirms došanās uz Madonu vispirms tomēr piezvanot, un viņu vidū labi darbojoties arī savstarpējās saziņas pasts, līdz ar to neviens veltīgi uz Madonu nebija atbraucis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto